Jak używać naklejek termicznych Manirouge? Szybki sposób na piękne paznokcie!

Wystarczy 20 minut, by mieć równie ładny manicure jak ten hybrydowy. Wszystko za sprawą naklejek termicznych Manirouge. Dzięki nim będzie mieć paznokcie w najbardziej szalonych wzorach i kolorach!


Estetycznie pomalowane paznokcie to dla mnie jeden z atrybutów kobiecości. Tak, jak świeżo parzona kawa, która jest nieodzownym elementem poranka idealnego. Z pomalowanymi paznokciami, nienagannym makijażem, dobrym skrętem loków, w fajnej bieliźnie pod ubraniem (bo przecież nie w samych majtkach i staniku 😛 ) i wygodnych, skórzanych butach, mogę podbijać świat.

Czemu ładne paznokcie są dla mnie ważne? Bo lubię swoje dłonie. Bo nimi pracuję. Bo za pomocą placów codziennie wklepuję w klawiaturę komputera czy telefonu tysiące słów. I jakoś tak przyjemniej robi się to, mając w zasięgu wzroku przyzwoity widok. A jak wiadomo drogi do tego efektu są dwie: wizyta u stylistki paznokci bądź samodzielna robota.

Jeśli masz w sobie odrobinę talentu manualnego, albo ćwiczyłaś miesiącami, na pewno bez trudu namalujesz na płytce paznokcia jakiś fikuśny, zarazem nietandetny wzorek.

Co innego, jeśli marzy Ci się coś niekonwencjonalnego, ale brakuje talentu oraz wolnych godzin. Bo nie oszukujmy się. Skrupulatnie wykonany manicure z ładnymi wzorkami to masa pracy, którą raczej wykonuje się w sporych jednostkach czasu. Jeśli więc myślisz, że na takie paznokcie tylko do stylistyki tudzież kosmetyczki… Myśl dalej, trać złotówki i te godziny. Albo … zapoznaj się z moim nowym odkryciem 🙂

Naklejki termiczne Manirouge

Manirouge to naklejki termiczne, które być może zrewolucjonizują branżę stylizacji paznokci. Polski produkt (co jest warte podkreślenia, bo uwielbiam fajne, rodzime, innowacyjne marki).

To coś pomiędzy tradycyjnie pomalowanymi paznokciami, lakierem vinylowym, a hybrydami. Dlaczego?

Naklejki Manirouge nie niszczą płytki paznokcia,  utrzymują się do 14 dni, a manicure wykonuje się około 20 minut. Nie odpryskują, a duży wybór szablonów z naklejkami sprawia, że w domowym zaciszu można wykonać manicure, które będzie wyglądał jak z salonu “paznokciowego”.

Oto zestawienie porównawcze:

manirouge-czy-warto-porownanie

 

Dla kogo jest Manirouge?

  • Dla osób, które nie zostały obdarzone talentem do zdobienia i artystycznego malowania paznokci, a maksimum ich możliwości, to równo nałożony lakier.
  • Dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, które chcą mieć zadbane dłonie, a postanowiły zrezygnować z hybryd ze względu na szkodliwe substancje w tych lakierach
  • Dla stylistek paznokci, które chcą swoim klientkom zaproponować coś nowego
  • Dla osób, które lubią nowości i zabawę przy stylizacji paznokci

Bo Manirouge to świetna zabawa, której efektem jest nienagannie wykonany manicure. Wykonuje się go szybciej niż hybrydę, aczkolwiek moim zdaniem potrzeba do niego większej precyzji lub wprawy.

 

Jak wykonać manicure za pomocą Manirouge? Opis krok po kroku

Przygotuj zestaw Manirouge

W ofercie masz do wyboru 4 zestawy. Możesz sprawdzić je TUTAJ. Wyjmij wszystkie akcesoria z zestawu, by mieć je pod ręką. Wybierz wzór, który chcesz przykleić na paznokcie.

Oczyść płytkę paznokcia

Działamy tak, jak przy hybrydzie. Usuwamy skórki. Następnie pozbywamy się starego lakieru, matujemy płytkę pilnikiem, w razie potrzeby również ją dodatkowo wyrównujemy za pomocą polerki. Potem odtłuszczamy.

Wybierz rozmiar naklejki

manirouge-wycinanie-naklejki

Przykładając szablon do paznokcia, wybieram rozmiar naklejki, który będzie pasował do płytki. Naklejka powinna być nieco węższa od płytki paznokcia. Jeśli masz krótkie paznokcie jak ja, wystarczy Ci pół naklejki na jeden palec. Przecinam naklejkę na pół, potem wycinam ją z szablonu.

Odklejanie, nagrzewanie, przyklejanie

Wybraną naklejkę przyklejam do radełka i podgrzewam około 6 sekund za pomocą mini heatera. Możesz wybrać inną metodę – jak Ci wygodniej. Wolę ten sposób, ponieważ nie grzeję / poparzę palców.

manirouge-naklejki-termiczne-na-paznokcie

Nagrzaną naklejkę przyklejam do nasady paznokcia, rozmasowując ją na płytce. Nie doklejam reszty, tylko jeszcze raz podgrzewam – już na paznokciu. Im lepiej podgrzejemy nakleję, tym klej będzie się łatwiej rozprowadzał po płytce i nie stworzy nieestetycznych fałd czy pęcherzyków powietrza.

manirouge-naklejanie-u-nasady-paznokcia

Resztę naklejki dociskając doklejam do płytki ruchami: w górę i na boki. W ten sposób nie tworzę fałd.  Jeśli wyszło nierówno, naklejkę możnazdjąć i poprawić cały proces.

manirouge-naklejka-termiczna-paznokiec

naklejka-termiczna-manirouge

Następnie za pomocą mini heatera Manirouge nagrzewam radełko. Ciepłym narzędziem dociskam krawędzie i “wierzchołek paznokcia”.

 

 

 

 

 

 

Przycinanie i piłowanie

Kiedy naklejka ładnie przywarła do paznokcia przycinam to, co wystaje poza jego granice. Następnie sięgam po pilnik, by pozbyć się nieestetycznych resztek, z którymi nie poradziły sobie nożyczki.

manirouge-przycinanie

pilnik-manirouge-krok-po-kroku

 

paznokcie-manirouge-krok-po-kroku

Dopracowanie i wykończenie

By płytka z naklejką była bardziej błyszcząca, wystarczą dwa dodatkowe triki. Najpierw sięgam po pilnik polerujący i wygładzam nim powierzchnię paznokcia. Następnie biorę przeźroczystą folię dołączoną do zestawu, przykładam do palca, naciągam i nagrzewam. To sprawia, że wszelkie ewentualne nierówności jeszcze bardziej się wygładzą. Dodatkowo, fragmenty naklejki, które mogliśmy niechcący zmatowić podczas piłowania, znów nabiorą blasku.

 

 

U mnie najlepszy efekt wyszedł za drugim i trzecim podejściem. Jeśli więc robicie to po raz pierwszy i naklejka się “buntuje”, nie przejmujcie się. Czy hybrydy od razu wyszły Wam idealnie? Jestem pewna, że większość odpowie NIE. Po drugie, bardzo ważne jest odpowiednie nagrzanie i rozmasowanie naklejki. Jeśli zrobimy to precyzyjnie, większe prawdopodobieństwo, że nie pojawią się żadne niepożądane fałdki.

Ważne!

Wśród Was jest na pewno gro osób, które nie wyobrażają sobie paznokci bez hybryd czy akrylu. Na to Manirouge również ma odpowiedź. Manirouge można aplikować na bazę do hybryd i wzmocnić top coatem – postępujemy jak przy nakładaniu hybrydy, więc będzie potrzebna lampa UV. Jeżeli macie paznokcie żelowe bądź akrylowe, również możecie na nie nałożyć Manirouge.


A Wy? jaką techniką najchętniej “robicie” paznokcie?

Close