Pimp My Age: przeciwzmarszczkowy masaż twarzy

Kilka ćwiczeń i klika minut każdego dnia. Tak niewiele dzieli nas od poprawy kondycji skóry twarzy. Oto przykładowy, przetestowany na sobie masaż twarzy.


Masaż twarzy odmładza. Przyzna to zarówno kosmetolog jak i osoba zawodowo nie związana z upiększaniem urody, ale praktykująca ćwiczenia mięśni twarzy. Tak jak ćwiczenie ciała ma pobudzić metabolizm i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, masaż twarzy ma poprawić mikrokrążenie, co sprzyja ujędrnieniu skóry, dotlenieniu i odnowie komórkowej. Proces odnowy o którym wspomniałam, jest najbardziej intensywny podczas snu, dlatego masaż twarzy najlepiej jest wykonywać wieczorem.

Zapewne wielu z Was trudno uwierzyć w to, że tak błaha rzecz jak masaż twarzy, która nie wymaga nakładów finansowych, jedynie wygospodarowania kilku minut każdego wieczora, może faktycznie opóźnić procesy starzenia. Otóż może! Będziecie zdumione, jaka siła tkwi w palcach i systematycznym powtarzaniu tego domowego zabiegu.

Już kiedyś pisałam o masażu twarzy. Teraz z okazji wyzwania Pimp My Age warto odświeżyć temat. Poniżej kilka nowych kroków 🙂

Poniższe zdjęcia mogliście już zobaczyć półtora roku temu w jednym z czasopism urodowych.

Jak wykonać przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Po pierwszy wygospodaruj dodatkowe 2-3 minuty po0dczas wieczornej toalety. Przed rozpoczęciem masażu umyj dokładnie ręce.

Oczyszczamy twarz kosmetykiem myjącym i płynem micelarnym. Następnie wybieramy jedno z dwóch rozwiązań: masaż twarzy przed aplikacją kosmetyku, bądź w trakcie aplikacji. Oba sposoby są tak samo skuteczne, bo mają na celu również pomoc we wchłanianiu się substancji aktywnych. Wy wybieracie, które rozwiązanie bardziej Wam “leży”. Ja najczęściej wykonuję masaż w trakcie aplikacji kosmetyku.

Ale do rzeczy.

Nakładamy krem pod oczy, a na twarz serum, ulubiony olej bądź krem na noc. Masaż twarzy pomoże kosmetykowi się wchłonąć, a przy okazji produkt na twarzy ułatwi poślizg placów.

2 ćwiczenia na masaż “drugiej brody”

Ujędrniamy naszą fałdkę pod brodą, walczymy z okrutną grawitacją, a w konsekwencji pozbywamy się tzw. “drugiej brody”.

  1. Układamy dłonie pod brodą, równolegle do podbródka. Oklepujemy skórę szybkimi ruchami z góry na dół.

To moje ulubione ćwiczenie. Czasem nawet czytając książkę bądź siedząc przed komputerem, oklepuję sobie brodę 🙂

 

2.  Układamy dłonie jak do modlitwy. Opuszkami placów delikatnie podszczypujemy skórę.

+ dodatkowe ćwiczenie

Palcami ułożonymi pionowo  przejeżdżamy kilka razy po szyi, ruchami z dołu do góry – jakbyśmy chciały ją naciągnąć.

Zmarszczki mimiczne – ujędrnianie i wygładzanie twarzy

Ta część masażu również polega na naciąganiu skóry. Wszystkie kroki rozpoczynamy od środkowej części danej partii twarzy. Najpierw czoło, następnie kierujemy się ku dołowi.

  1. Przykładamy palce wskazujące bądź kilka palców do środka czoła, lekko dociskamy, napinamy i rozciągamy do zewnętrznej strony.

 

2. Następnie, w taki sam sposób jak poprzednio, przykładamy opuszki palców do skrzydełek nosa i przeciągamy na zewnątrz. Powtarzamy kilka razy. Schodzimy niżej w okolice ust – ponownie naciągamy skórę i kierujemy palce na zewnątrz.

masaz-ywarzy-zmarszczka-nos

3. Przykładamy palce wskazujące do bruzdy nosowo-wargowej. To zmarszczka, która tworzy się w trakcie uśmiechania. Lekko uciskamy i naciągamy, następnie puszczamy i przesuwamy palce kilka milimetrów dalej. Znowu dociskamy i naciągamy. Tak “w kółko”, aż dojdziemy do uszu. Powtarzamy kilka razy. To ćwiczenie świetnie działa na bruzdę nosowo-wargową.

jak-pozbyc-sie-bruzdy-nosowo-wargowej-masaz

Masaż twarzy – zmarszczki wokół oczu

Najdelikatniejsza patria twarzy starzeje się najszybciej i wymaga specjalnego traktowania. Tym razem ruchy muszą być subtelniejsze. Do masażu możemy użyć oleju kokosowego bądź ulubionego kremu pod oczy i na powieki.

  1. Nakładamy pod oczy olej lub krem, następnie opuszkami palców delikatnie wklepujemy. Kierujemy się od wewnętrznych kącików do zewnątrz. Powtarzamy kilka razy

masaz-przeciwzmarszczkowy-oczy

2.  Następnie opuszkami palców robimy kółka. Ponownie kierujemy się od wewnętrznych kącików na zewnątrz. Tym razem nie zapominamy również o powiekach.

masaz-przeciwzmarszczkowy-twarzy-pod-oczy

Masaż skóry pod oczami na pewno nie wygładzi zmarszczek, ale może nieco uelastycznić skórę. Przy okazji przyspieszy wchłanianie składników aktywnych zawartych w kosmetyku.

Masaż twarzy to dopiero początek przygód z alternatywnymi metodami odmładzania. Wypróbujcie również masażu japońskiego, który podobno odejmuje nawet 10 lat. Ciekawym rozwiązaniem jest również joga twarzy. Pomaga m.in. pozbyć się drugiego podbródka.

Pimp My Age – kontynuacja

Wyzwanie Pimp My Age trwa! Jeśli również chcecie odjąć sobie lat, nie tylko wypróbujcie masaż, który przedstawiłam. W tym wpisie podpowiadam co robić, by wyglądać młodziej. Czekam na Wasze zdjęcia i postępy! Wrzucajcie linki do swoich stron, kont na FB i Insta oraz nie zapomnijcie oznaczyć zdjęć #pimpmyage, bym wiedziała kto ze mną stara się cofnąć zegar biologiczny 🙂


Dajcie znać, czy stosujecie masaż twarzy i czy widzicie jakieś efekty. No i czy przekonuje Was taki sposób odmładzania.

Close