Czym według mnie jest dojrzałość? Konkurs z Soraya

Dojrzałość to odpowiedzialność. Za siebie i innych. Skoro odpowiedzialność, to również opieka. Dbanie o zdrowie, a także wygląd zewnętrzny. Nie tylko dla własnego samopoczucia, ale też dla komfortu najbliższych. Takie wnioski nasunęły mi się po zapoznaniu się z najnowszą linią kosmetyków Soraya dla kobiet dojrzałych. 


Nie lubię się definiować i wkładać w jakieś ramy. Jednak w życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy musi się określić. Między innymi światopoglądowo. Ostatnio naszła mnie refleksja na temat dojrzałości. Nie tej fizycznej polegającej na noszeniu stanika, miesiączce i dowodzie osobistym, a zawierającej pewną decyzyjność i konsekwencje z niej wynikające. Wydaje mi się, że prędzej czy później każda kobieta, która potrafi pochylić się nad sobą i popatrzeć na życie z pewnego dystansu, zadaje sobie to pytanie.

Czy czuję się dojrzała?

Podobno kobiety osiągają dojrzałość życiową w wieku 32 lat, a mężczyźni około 11 lat później. Skoro tak, mogę wciąż mówić, że jestem dzieciakiem 😉  Niestety, będę musiała nieco poczekać, aż mój mąż w końcu dorośnie 🙂 De facto to tylko wyniki badań i jakaś statystyka. Na pewno każdy z nas spotkał w życiu 50-letnią kobietę, która zachowuje się co najmniej infantylnie i nad wyraz dojrzałego chłopaka, który w dowodzie miał dopiero 18 lat. Jak więc jest z tą dojrzałością?

Przede wszystkim o dojrzałości mówią podejmowane decyzje, wyciąganie wniosków i ponoszenie ewentualnych konsekwencji. Na dojrzałość wpływają także doświadczenia życiowe. Nie oznacza to, że człowiek dojrzały ma być synonimem matrony. Szaleństwo i zdystansowane podejście do życia jest jak najbardziej na propsie. Tym bardziej w dzisiejszych, niespokojnych czasach, gdy jesteśmy mocno przewrażliwieni na swoim punkcie.

W szukaniu odpowiedzi na pytanie, czy jestem dojrzała, postanowiłam stworzyć własną definicję dojrzałości. To stan, w którym bierzemy odpowiedzialność za swoje decyzje i ludzi nam najbliższych. Jesteśmy odpowiedzialni za dzieci i częściowo partnera. Nie oznacza to, że nie mamy prawa być  nieco szaleni i popełniać błędów. Grunt by wiedzieć, że musimy znać konsekwencje swoich zachowań. Potrafimy też myśleć o sobie, bo bycie dojrzałym nie jest wyłącznie synonimem altruizmu. Trzeba umieć dbać o siebie, swój rozwój, interesy czy zdrowie. To się nazywa “zdrowy egoizm”. Dojrzałość niestety nie zawsze idzie w parze z mądrością życiowa, aczkolwiek jedno drugiego nie wyklucza. Bo przecież mądrości życiowej nabiera się przez doświadczenie.

Przez to, że zachodzą u mnie potężne zmiany, coraz częściej myślę o przyszłości. Tej dalekosiężnej. Jak będzie wyglądało moje życie? Co będę robić? Czy zapuszczę korzenie w tym samym miejscu, czy może wyprowadzę się do innego miasta? Jak rozwinie się kariera zawodowa? Jak będą wyglądały moje relacje z córką? I czy bycie matką sprawi, że dostanę w głowę kijem baseballowym z hormonami, które każą mi sfokusować się wyłącznie na rodzinie? Czy dobrze wychowam swoje dziecko? Kiedyś kobiety częściej poświęcały się rodzinie. Zapewne to przez patriarchat, który wciąż w społeczeństwie jest odczuwalny.Ja chciałabym znaleźć złoty środek. Być aktywna zawodowo, jednocześnie poświęcając dziecku maksimum uwagi. Myślicie, że się da?

Dojrzałość a zdrowie i wygląd zewnętrzny

Poza precyzyjną definicją dojrzałości emocjonalnej rozpatrywanej przez pryzmat psychologii, jest jeszcze dojrzałość fizyczna. Często unaoczniana zmarszczkami, siwym włosem czy bólem pleców. A temat zdrowia i wyglądu zewnętrznego jest bardzo bliski zagadnieniom związanym z rodziną. Chcemy być zdrowi nie tylko dla siebie, ale też dla innych. By jak najdłużej cieszyć się życiem z ukochaną osobą, by móc aktywnie spędzać wolny czas z dziećmi i być przy nich, gdy nas potrzebują.

Bycie rodzicem sprawia, że człowiek bardziej zaczyna się przejmować tym, co ma “pod maską”. W końcu przestajemy żyć tylko dla siebie. Przez to, że w czasie ciąży miałam więcej badań niż przez pół dotychczasowej egzystencji, na razie jestem spokojna, że mój organizm da radę poświęcić się dziecko. Chciałabym zachować rutynę w którą weszłam w ciągu ostatnich 9 miesięcy, bardziej dbając o to jak się ożywiam, spędzam wolny czas i jakim aktywnościom się oddaję i jak często. Bo, co zabrzmi górnolotnie, nie żyję już tylko dla siebie.

Chciałabym też ładnie się starzeć. Na ulicach widać wiele zaniedbanych kobiet, które wpadając w wir prac domowych i zajmowania się dziećmi, zapominają o sobie. Móc za kilkadziesiąt lat spojrzeć w lustro i powiedzieć, że dam radę jeszcze dużo przeżyć. Dlaczego w lustro? Ponieważ to jak wyglądamy, jest pierwszym symptomem tego, jak się czujemy. Przy okazji dam przykład swojej córce, że estetyka i dbanie o siebie jest ważnym elementem w życiu kobiety. Ale nie chodzi tylko o dzieci. Nie oszukujmy się, nasi partnerzy też patrzą na nas inaczej, jeśli dbamy o siebie.

Soraya dla dojrzałych kobiet

Te refleksje naszły mnie po wrześniowym spotkaniu z Soraya. Wtedy, w siedzibie marki w Radzyminie, zaprezentowano nam najnowszą linię kosmetyków dla kobiet dojrzałych Intensywna Naprawa. Wtedy zdałam sobie sprawę, że kiedyś sama sięgnę po mocniejsze kosmetyki, które będą odpowiadać nie tylko moim oczekiwaniom, ale także rytmowi życia. Krótko mówiąc, będą musiały za mną nadążać i sprawiać, że będę piękna dla siebie, dziecka i męża.

krem-intensywna-naprawa-soraya

soraya-intensywna-naprawa-krem

Cechą charakterystyczną linii jest m.in. podział kosmetyków ze względu na wiek, który sięga nawet 70 roku życia! Poza kremami 40+, 50+, 60+ i 70+, znajdziemy także maskę na noc oraz 2 kremy pod oczy. Badania przeprowadzone na nowych kosmetykach Soraya dają oszałamiające wyniki. Kremy “40+” i “50+” gwarantują wygładzenie naskórka przy regularnym stosowaniu. 100% kobiet, które poddało się testom zauważyło tę tendencję. Redukują także zmarszczki u ponad 80-90 % użytkowniczek. Zresztą najlepiej pokaże to tabelka:

body diet karta produktowa.indd

Innym, istotnym wyróżnikiem linii, jest skłądnik, który znajdziemy w każdym produkcie Intensywnej Naprawy. Mianowicie chodzi o naprawczy koncentrat z algi Wakame, który działa jak igła z nitką, cerujące ubytki we włóknach kolagenowych. Dzięki temu skóra po regularnym stosowaniu kosmetyków odzyskuje jędrność, a zmarszczki są wygładzone. Patrząc więc na produkty linii Intensywna Naprawa Soraya z perspektywy  “jakość – cena”, chyba nie znajdziemy na rynku lepszego rozwiązania.

 

nowe-kosmetyki-soraya

Ze wszystkich kosmetyków dostępnych w linii, najbardziej zainteresował mnie krem z adenozyną, która ukrywa się pod tajemniczą nazwą związku “adenosfery infuzyjne”. Jakiś czas temu mocno się podjarałam tym składnikiem, bo jak się okazuje jest to substancja występująca naturalnie w cebuli. Działa odmładzająco, regeneruje komórki skóry. Wniosek: obkładajmy się cebula, pijmy sok z cebuli, albo kupmy naprawczy krem ujędrniający 50+ Soraya. Do tej pory adenozynę spotkałam tylko w kosmetykach aptecznych z górnej półki, których cena zaczyna się od około 100 zł. Nietrudno więc wyciągnąć wniosek, że ten krem jest przełomem w przeciwzmarszczkowych produktach drogeryjnych. Gdyby nie to, że działa bardzo silnie i jest dedykowany skórom bardzo dojrzałym, sama z chęcią bym go sobie wklepywała.

nowosc-soraya-intensywna-naprawa

Kolejny kosmetyk z linii, który mnie totalnie oczarował, to krem pod oczy. Mimo że dedykowany jest kobietom 40+, będę go go namiętnie wklepywać do ostatniej kropli . Chodzi o lekki krem przeciwzmarszczkowy pod oczy i na powieki. Spodobała mi się jego konsystencja, która nie obciąża skóry wokół oczu. Krem także dobrze współpracuje z korektorem. Ale to tylko mały akcent tego, co zapewnia kosmetyk. Poprawia jędrność i napięcie skóry, odmładza i spłyca zmarszczki. Moja data urodzenia nie wskazuje, by krem był odpowiedni dla mnie, ale skóra wokół oczu już tak. Nie raz pisałam, że ta partia skóry jest dla mnie najbardziej problematyczna, w związku z czym, zawsze używam mocniejszych preparatów. Zmarszczki już są, naskórek pod powiekami jest bardzo suchy, a do tego mam cienie. Może być jeszcze gorzej? Chyba nie. Dlatego krem pojawił się w mojej codziennej pielęgnacji cery i szybko go nie zostawię. Liczę, że dzięki niemu będę się ładnie starzeć i zahamuję działanie czasu.

krem-pod-oczy-soraya-intensywna-naprawa

Równie ciekawym kosmetykiem SOraya, który zaoszczędzi czas i pieniądze jest naprawczy krem-maska na noc. Zamiast dwóch produktów kupujemy jeden i nie tracimy czasu na aplikację maski, a następnie kremu. Po drugie, takie treściwe kremy działają silniej – szczególnie w nocy, gdy procesy metaboliczne skóry zachodzą szybciej. Tak jak inne kosmetyki z linii Intensywna Naprawa zawiera koncentrat z algi Wakame, który stymuluje skórę do odnowy i wspiera odbudowę włókien kolagenowych, które tracimy wraz z wiekiem. Kosmetyk ma sprawić, że będziemy się budzić z promienną i gładszą cerą.

soraya-krem-maska-na-noc

soraya-intensywna-naprawa-kremy

KONKURS z Soraya Intensywna Naprawa

Zabawa jest skierowana do wszystkich, którzy chcą zahamować upływający czas, ładnie się starzeć, albo dać w prezencie bliskiej osobie kosmetyki poprawiające wygląd skóry. Do wygrania są 4 zestawy kosmetyków linii Intensywna Naprawa, składające się z naprawczego kremu na dzień i na noc, maski naprawczej na noc oraz kremu pod oczy.

Aby wygrać, należy droga mailową odpowiedzieć na pytanie: ” Co rozumiesz przez sformułowanie “dojrzała kobieta? “

Odpowiedzi wysyłajcie na mój adres mailowy: kontakt.zurnalistka@gmail.com

Na odpowiedzi czekam do 7 października 2016 r. do godziny 23:59.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 17.10. włącznie. Wyniki podam w TYM poście.

 

WYNIKI:

Poniżej podaję początki adresów mailowych osób, które wygrały zesatwy kosmetyków SORAYA:

angelika.m…..

i-mogena….

monisia77…

grazynamierze….

Dziękuję wszysrkim za wzięcie udziału w konkursie i oczywiście gratuluję zwyciężczyniom! Wasze odpowiedzi były niesamowicie inspirujące i dawały do myślenia 🙂


Chciałabym wiedzieć, jakie jest Wasze podejście do dojrzałości. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, czy emocjonalnie osiągnęliście dojrzałość? A może nie chcecie nawet o tym myśleć, bo bycie dojrzałym oznacza dla Was koniec jakiegoś etapu?

Close