Braun Face – czy warto to kupić?

Jedno urządzenie i dwie funkcje. Oczyszcza, depiluje, wygładza i ujędrnia skórę. Braun face to gadżet, który przyda się każdej kobiecie.


Zawsze kręciły mnie różne nowinki techniczne, ułatwiające życie. Szczoteczki elektryczny, depilatory, suszarki  i cała reszta tzw. małe AGD mogłaby być moja. Gdy Braun zaproponował mi wypróbowanie szczoteczki i depilatora 2 w 1 “Braun Face”, nie mogłam odmówić. Zawsze chciałam mieć soniczną szczoteczkę do oczyszczania twarzy. Depilator do twarzy może mniej mnie interesował, ale nie ukrywam, że sam sposób jego działania i efekty bardzo mnie intrygowały. Byłam też ciekawa, czy wyrywanie włosków takim sprzętem jest bardzo bolesne.

braun-face

Soniczna szczoteczka do twarzy Braun Face

Od szczoteczki do twarzy oczekuję nie tylko dokładnego oczyszczenia. Takie urządzenie powinno także ujędrniać skórę i ją napinać – o ile tylko sięgamy po nie regularnie. Szczoteczka dzięki ruchom rotacyjnym masuje skórę, poprawia jej krążenie i przygotowuje do kolejnych pielęgnacyjnych kroków. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy z martwego naskórka oraz zatkanych porów, skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kremach i serach.

Szczoteczka Braun Face ma włosie o średniej twardości. Nie jest zbyt szorstkie, ani bardzo miękkie. Nie podrażnia delikatnej i wrażliwej cery, jednocześnie czuć, że szczoteczka pracuje, masuje i usuwa to, co zbędne.  Po czyszczeniu skóra jest nieco zaróżowiona, ale podrażnienie dosyć szybko znika. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że poradziła sobie z niektórymi porami na nosie! Oczywiście tymi najmniejszymi i najpłytszymi, ale to zawsze coś 🙂

Szczoteczkę można brać pod prysznic i myć pod bieżącą wodą. Jest całkowicie wodoodporna, co dodatkowo działa na plus, bo pod prysznicem można…. wykonać nią peeling. Na pewno będzie dokładniejszy, niż szorowanie ciała gąbką czy kosmetykiem peelingującym. Może ewentualnie zająć więcej czasu.

Moja ultra-wrażliwa cera świetnie dogadała się ze szczoteczką. Nie tylko dlatego, że nie została podrażniona. Urządzenie dokładnie ją oczyszcza, a masaż ujędrnia. Dlatego samą szczoteczkę Braun Face oceniam na 10/10.

braun-face-szczoteczka-soniczna

Depilacja twarzy z Braun Face

Za to depilator do twarzy Braun Face wzbudzał we mnie dosyć ambiwalentne uczucia. Z jednej strony byłam ciekawa, na ile precyzyjnie wyreguluje brwi, z drugiej obawiałam się bólu. Co się okazało? W kwestii depilacji brwi Braun Face zbytnio się nie sprawdził. O ile może poradzić sobie z odrastającymi włoskami pod łukiem brwiowym, albo między brwiami a nosem, o tyle nie ma co oczekiwać, że nada idealny kształt całemu łukowi brwiowemu.  Trzeba też bardzo uważnie obchodzić się z urządzeniem w okolicy oczu. Mnie raz depilator zjechał na ruchomą powiekę. Ale myślę, że mogło to wynikać z braku wprawy w obchodzeniu się ze sprzętem.

Braun Face sprawdził się za to  świetnie w usuwaniu włosków z okolic ust i meszku z okolicy żuchwy. Jestem mile zaskoczona działaniem urządzenia w tych strefach twarzy. Tym bardziej, że po raz pierwszy usuwałam włoski z buzi i za bardzo nie wiedziałam, czego się spodziewać. To przecież mogło piekielnie boleć! Z drugiej strony, czy maleńkie, białe, niewidoczne i ledwo wyczuwalne włoski, mogą mieć mocne cebulki? Chyba nie. Jednak nie am co się oszukiwać. Usuwanie za pomocą Braun Face troszeczkę boli, ale nie jest to ból nie do zniesienia. Zresztą,to pojęcie względne. Zależy od indywidualnych predyspozycji i progu bólu. Moim zdaniem łatwiej wytrzymać to, niż depilację woskiem. Trudno jest mi nawet porównać uczucie wyrywania włosków z twarzy za pomocą Braun Face do czegokolwiek. Czuję pracę maleńkich ostrzy i wyciąganie włosków (jakby szczypanie), ale na twarzy nie pojawia się grymas, nie wyciska mi łez z oczu. A uwierzcie, mam naprawdę niski próg bólu. Podczas woskowania newralgicznych miejsc, nie raz cierpiałam katusze. Za to Braun Face bardzo szybko i sprawnie usunął wszystkie włoski.

depilator-do-twarzy-braun-face

 

Z urządzenia będą zadowolone nie tylko gazeciarze, ale także kobiety, które chcą mieć jak najdłużej jędrną skórę i polepszyć działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Szczoteczka działa rewelacyjnie. Depilator byłby ideałem, gdyby potrafił regulować brwi. Nie mniej, to sprzęt dla każdej z nas!

Close