Sephora Trend Report 2015

Sephora Trend Report to jedna z najważniejszych imprez polskiego świata urody. To tutaj dowiadujemy się, co w makijażu będzie wiodło prym w nadchodzących sezonach. Poznajemy także nowości od zagranicznych producentów kosmetyków luksusowych.


Wraz z każdym nowym sezonem zastanawiamy się, co dyktatorzy trendów zaproponują tym razem. Czy zaskoczą nas innowacyjnymi pomysłami? A może nowinki ze świata mody i urody będą jak odgrzewane kotlety? W kwestii tego, co będzie się “nosić” na twarzy, chyba właśnie tak jest. Trendy w makijażu po raz kolejny nawiązują do lat 80 i 90. Można także odnaleźć wpływy Boho. Nowe propozycje nie przekreślają tego, co było modne w makijażu w ubiegłych sezonach. Wciąż mocno podkreślamy brwi (najlepiej w duecie z mocnymi, czerwonymi ustami), robimy makijaż nude bądź tworzymy przydymione oko, czyli smoky eye.

Jednak poza tym co się powtarza, jest także kilka propozycji, rzucających nowe światło na aktualne trendy.

sephora_trend_report_2015

 

Baby Face czyli makijaż nude

W sezonie jesień-zima nude ma być bardziej świeży i świetlisty, nawiązujący do strobingu – czyli konturowania przez rozświetlenie. Zapominamy o podkładzie i pudrze matujacym, wybieramy te z połyskiem. W jaki sposób uzyskać lekki i świeży look? Wystarczy wymieszać bazę rozświetlającą  z lekkim podkładem. Jeżeli masz cerę mieszaną – nie nakładaj tego miksu na strefę T. Jeśli posiadasz cerę tłustą, lepiej zrezygnuj z rozświetlania.

Co przyda się do uzyskania efektu baby face?

  • korektor rozświetlający, który rozjaśni skórę pod oczami, szczyt nosa, środek brody i czoła.
  • rozświetlacz, który tworzy efekt mokrej tafli na skórze i policzkach
  • sypki róż
  • baza rozświetlająca
  • lekki podkład
  • kosmetyki do brwi w naturalnych kolorach
  • tusz do rzęs – wystarczy jedna warstwa
  • pomadka bądź błyszczyk w naturalnym kolorze.

LOOK_BABY FACE

Smoky eye z mocno zaznaczoną dolną powieką

Smoky eye zazwyczaj kojarzy nam się z przydymionym okiem, do którego wykorzystujemy dwa kolory. Tym razem makijażyści proponują smoky eye z akcentem na dolną powiekę. Ciężar makijażu schodzi “piętro niżej”, natomiast górna powieka zostaje “odchudzona”. Mile widziana jest również kontrast między tęczówką a dolną powieką, bądź współgranie z tęczówką i kontrast do ruchomej powieki.

LOOK_SMOKY_BRAZY

Konturowanie

Konturowanie to jeden z najważniejszych elementów makijażu. Dzięki odpowiedniemu konturowaniu podkreślamy to, co warte uwypuklenia i chowamy nasze mankamenty. Dobrze wykonane konturowanie wyszczupla nos, zmniejsza czoło i… odejmuje kilogramów. Opanuj technikę konturowania, a już nigdy nie będziesz miała kompleksów na temat braku kości policzkowych! Ja, bez nałożonego bronzera, rzadko ruszam się z domu. Wszystko przez moje pełne policzki, które właśnie dzięki temu kosmetykowi mogę sprytnie schować. Dlatego jestem bardzo wdzięczna temu, kto wymyślił konturowanie. Zresztą na pewno nie tylko ja 🙂

Konturować możesz na sucho bądź na mokro. Za pomocą jajka do podkładu bądź pędzli. Początkującym polecam raczej metodę na sucho. Gdy ja opanujecie, przejdźcie do konturowania na mokro, które daje bardziej naturalny efekt.

LOOK_CONTURING

A tu kilka ujęć z konferencji  z czołowymi makijażystami marek luksusowych, dostępnych w perfumeriach Sephora.

Smashbox i 3 trendy:

Burberry, Dior i Estee Lauder

Nowości kosmetyczne na Sephora Trend Report urzekły mnie tak bardzo, że już boję się o swój budżet. Poza nową paletą Urban Decay dedykowana makijażowi w stylu smoky, wpadła mi w oko klastyczna “1” widoczna na zdjęciu. Zakochałam się także w nawilżających pomadkach tej marki.

naked_1_urban_decay

sephora_trend_report

Do tego podkład idealny, czyli Ultra HD od Make Up For Ever. Odbija światło, koryguje niedoskonałości, nadając naturalny efekt. Muszę go mieć!

make_up_for_ever_podklad_ultra_hd

sephora_trend_report_2015_2
Z niezastąpioną Asią Kuklą – Corporate PR & Marketing Support Manager oraz Anią z bloga Spinki i Szpilki
sephora_cienie_perfumeria

To, co proponują makijażyści w trakcie Sephora Trend Report zawsze odpowiada oczekiwaniom klientek. Nie zobaczymy tu makijażu artystycznego, szokującego i takiego, w którym większość z nas bałaby się wyjść na ulicę. Propozycje są raczej zachowawcze, ale jednocześnie bardzo interesujące. Mnie chyba najbardziej podoba się strobing 😉

A co Wy sądzicie o makijażach przedstawionych w trakcie Sephora Trend Report?

Close