Premiera książki Bądź Chic! + KONKURS

Myślisz, że aby dobrze wyglądać, trzeba co sezon wymieniać garderobę? Nic bardziej mylnego! Wystarczy poznać kilka trików i wiedzieć, co powinno znaleźć się w każdej szafie. Wszystkie informacje znajdziesz w nowej książce o modzie Bądź Chic! Tajemnice kobiecej garderoby. 


Niedawno na pewnym evencie, byłam świadkiem przedziwnej sytuacji. Bardzo ładna kobieta o figurze modelki miała na sobie małą czarną. Wyglądała fenomenalnie. Dopasowanie, długość, dobrze układający się materiał, krój zgodny z jej sylwetką. Norma wyrobiona na 200 procent. Aż tu obok słyszę szyderczy, damski głos…

– Spójrz jak ona się ubrała! Takie sukienki były modne z dziesięć lat temu! Totalne bezguście i żenada!

Oniemiałam. Pomijam fakt, że takie uwagi są nie na miejscu i wypowiadanie ich na głos jest bezsprzecznym faux pas. Kobieta, która wypowiadała te słowa, chyba nie zdaje sobie sprawy z mocy mody. Co więcej, być może nawet jej nie rozumie. Są ubrania, które zawsze będą ponadczasowe.

Ten niby nic nieznaczący epizod pokazuje, jak bardzo nieświadomie podchodzimy do mody i jak mocno jej nie rozumiemy. Jak bardzo liczą się dla nas aktualne trendy i jak ślepo za nimi podążamy. “Moda wychodzi z mody. Styl nigdy”– powiedziała kiedyś Chanel. To zdanie powinno być sztandarową mantra każdego, komu bliska jest idea smart shoppingu, a swoją szafę traktuje jak formę wyrażenie siebie. Stylu się nie pozbędziesz, jest jak linie papilarne. Na szczęście można się go nauczyć, wyrabiając w sobie dobry gust i smak. Pomagają w tym między innymi książki.

badz_chic_ksiazka

Przywołanymi wyżej słowami Choco Chanel zaczyna się książka Bądź Chic! Tajemnice kobiecej garderoby, której autorki przekonują, że właśnie ten aforyzm powinien wisieć w każdej szafie. Dwie francuskie stylistki  pokazują jak rozsądnie podchodzić do tematu ubioru, co jest niezbędne w każdej szafie, a czego można się pozbyć bez zbędnych sentymentów.

Jednak Bądź Chic nie jest kolejnym poradnikiem modowym. To kompendium wiedzy dla osób interesujących się modą, chcących zgłębiać tajniki dobrze zorganizowanej garderoby i dowiedzieć się czegoś więcej o historii stroju. Pierwsze, co rzuciło się w oczy i bardzo spodobało mi się w książce, to historie i ciekawostki związane z ubraniami, opisane przez pryzmat gwiazd i  historii popkultury.

Książka Bądź Chic! została podzielona na 3 części:

  • Niezbędnik, który podpowiada, co obligatoryjnie powinno znaleźć się w damskiej szafie
  • Dodatki, czyli rzecz o butach, nakryciach głowy, szalach, apaszkach i innych niezbędnych akcesoriach
  • Ostatnie rady, dzięki którym dowiemy sie jak odpowiednio konserwować ubrania, jak okiełznać szafę czy jak bez problemu spakować walizkę

Bądź Chic w jeansach!

Autorki pierwszy rozdział książki poświęciły jeansom, czyli sztandarowemu punktowi każdej szafy. Poza przewidywalną historią jeansów, czytelniczka otrzymuje dawkę ciekawostek związanych z ikonami mody i kultury. Z Bądź Chic możemy m.in. dowiedzieć się, że Marylin Monroe nosiła pierwszy model damskich Levisów, czyli 701! Już na pierwszych stronach książka zaskakuje barwnymi anegdotami. Między innymi o tym, którą część garderoby Marylin Monroe nosi Britney Spears.

Bądź Chic jest przede wszystkim przewodnikiem po damskiej garderobie z masą cennych wskazówek. To z tej książki dowiedziałam się, ile modeli jeansów wyróżniamy, poznałam nazwy krojów, o których nigdy wcześniej nie słyszałam, dowiedziałam się również jaki kolor i przetarcie w którym miejscu na nogawce, są odpowiednie do mojej sylwetki (czyli szersze, kobiece biodra, krótkie nogi, płaska pupa- jednym słowem, dramat, gorzej być nie może 😛 ) Przy każdym z modeli została wyróżniona znana ambasadorka, byśmy mogły lepiej zwizualizować sobie, czy taki krój faktycznie by do nas pasował. O ile tylko rzetelnie, sprawiedliwie i niezbyt surowo ocenimy zalety i mankamenty naszych figur.

Bądź Chic w małej czarnej!

Rzetelne i szczegółowe potraktowanie jeansów, to tylko jeden z przykładów. to samo dzieje się, gdy autorki Bądź Chic! omawiają białą koszulę, małą czarną, marynarki czy swetry. Ba! Zaglądają nawet pod ubranie i analizują bieliznę. Nic nie umyka ich uwadze.

Pisząc rozdział o klasycznej małej czarnej, skupiono się nie tylko na sukienkach, ale również na tym, jak dobrze w nich wyglądać. Nie od dziś wiadomo, że naszemu ciału najlepiej robią dieta i ćwiczenia. Dlatego czytelniczki dostały również garść ćwiczeń na ładne łydki i ramiona, oraz wskazówki dotyczące makijażu w sam raz do małej czarnej. Teraz żadna z nas nie popełni gafy i zakładając czarną sukienkę, stworzy spójny oraz pełny wizerunek.

mala_czarna_badz_chic

Kolejnym sztandarowym elementem w szafie jest biała koszula. Świetnie się składa, bo białych koszul mam najwięcej 😉 W tym rozdziale autorki Bądź Chic! pokazują, jak w 40 sekund zbudować świetną stylizację do pracy z białą koszulą w roli głównej. Po chwili zdradzają, jak w tym samym czasie ze stworzonej stylizacji zrobić kobiecy i sensualny strój na wieczór. Oczywiście na tym nie koniec. Jak w każdym z rozdziałów czytelniczki dostają garść wiedzy odnośnie materiałów i fasonów.

Książka Bądź Chic to skarbnica wiedzy na temat świata mody, stylu, dobrego smaku i….zaradności. Każdy podrozdział dedykowany konkretnemu ciuchowi kończy tzw. “ZTS” czyli Zrób To Sama. Dowiadujemy się w nim jak bez większych talentów krawieckich przerobić stare jeansy, jak odświeżyć look starej koszuli, czy jak zrobić kołnierzyk Bebe.

sweter_ksiazka_moda_badz_chic

ksiazka_badz_chic_moda

Dla kogo jest książka “Bądź Chic”?

Dla interesujących się modą i tych, którzy nie potrafią okiełznać swojej szafy. Dla tych, którzy zamiast wydawać pieniądze na nowe ciuchy, wolą przywrócic do życia zapomniane ubrania. Pomaga szybko wyjść z opresji, gdy nie wiemy co założyć. Przyda się podczas zakupów i planowania szafy.

Po przeczytaniu tej książki jestem pewna, że będziemy bardziej świadome swoich wyborów zakupowych. Ja na pewno zrobię całkowity remanent szafy, pozbywając się z niej odzieżowych wpadek.

KONKURS! Do wygrania 3 książki Bądź Chic! 

Zasady są bardzo prote. Wsytarczy, że:

  1. Przekonacie mnie dlaczego jeden z egzemplarzy książki Bądź Chic! ma trafić do kogoś z Was. Odpowiedzi wysyłajcie na adres kontakt.zurnalistka@gmail.com. Na zgłoszenia czekam do 29.10.
  2. Polubicie mój fan page [klik]

Trzy najciekawsze odpowiedzi dostaną książkę Bądź Chic! Tajemnice kobiecej garderoby. Wyniki rozdania przedstawię po 1.11.2015.

POWODZENIA! 

Close