6 domowych sposobów na cienie i worki pod oczami

Miewasz problemy z cieniami i workami pod oczami? Ja też. Ale na szczęście są sposoby na ich zmniejszenie. Wystarczy że sięgniesz po produkty, które na pewno znajdziesz w kuchni.


Praca w nocy, impreza do białego rana, ząbkujące dziecko czy nauka przed sesją. Noc nie Twoja, a poranek każe szybko się obudzić. Zaraz spotkanie z klientem, praca i masa innych obowiązków, które powodują, że musisz być gotowa na 100%. Nie tylko pod względem koncentracji, ale także wyglądu. Znasz to, prawda?

Zmęczenie i niewyspanie zawsze odbija się na mojej twarzy. Szczególnie widać to po oczach. Jestem nieszczęśliwa posiadaczką naturalnych cieni pod oczami, w związku z tym, dodatkowe ujście energii potęguje ich widoczność. Na szczęście poznałam kilka skutecznych patentów na zminimalizowanie opuchlizny oraz lekkie rozświetlenie spojrzenia. Dzięki nim nie muszę nadmiernie kamuflować się makijażem, albo nosić cały dzień okularów przeciwsłonecznych. Oto moje patenety.

Kostki lodu na worki pod oczami

Warto mieć je w zamrażalce, nie tylko do przygotowania orzeźwiających drinków. Kostki lodu bardzo szybko minimalizują opuchliznę pod oczami, powstałą po nieprzespanej nocy. Wystarczy wziąć dwie kostki lodu (po jednej na każdą powiekę) i okrężnymi ruchami masować skórę pod oczami. Chłód szybko zniweluje opuchnięcia.

Zimne łyżeczki zmniejszają opuchliznę pod oczami

Najlepiej, gdybyś wstawiła łyżeczki do zamrażalki poprzedniego wieczoru. Jednak nie każdą noc da się zaplanować. Dlatego zawsze staram się  mieć w zamrażalce parę zamrożonych łyżeczek na wypadek niewyraźnego porannego spojrzenia. Jeżeli zaczniesz chłodzić je rano, mogą nie zdążyć “złapać” odpowiedniej temperatury. Schłodzone łyżeczki przyłóż wypukłą stroną do powiek, następnie do skóry pod oczami. Trzymaj tak długo, aż zauważysz, że opuchlizna się zmniejsza. Możesz też zrobić okłady z dużych łyżek.

Plasterki jabłka na cienie pod oczami

Jabłka zawierają kwas jabłkowy (masło maślane 😛 ), który działa nawilżająco, zmiękczająco i rozjaśniająco. Nie bez przyczyny składnik ten jest wykorzystywany w kuracji kwasami AHA. Dlaczego by więc nie skorzystać z tego, co dała nam natura? Wystarczy z plasterków świeżych jabłek zrobić okłady na cienie pod oczami. Trzymamy je około 20 minut, potem ściągamy i cieszymy się pięknym, rozjaśnionym spojrzeniem.

Plasterki ogórka na obrzęki

Ten patent znają chyba wszyscy. Dlaczego działa? Ponieważ ogórki zawierają m.in. przeciwutleniacze, korzystnie wpływające na stan cery. Zmniejszają obrzęki, łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie, regenerują skórę. Wystarczy schłodzić w lodówce ogórek, następnie pokroić go w plasterki, a te położyć na i pod powieki. Okład powinien trwać od 15 do 30 minut. Może nie jest najszybszy, ale na pewno skuteczny.

Surowe ziemniaki na opuchliznę pod oczami

Działa podobnie do ogórka, ponieważ zmniejsza obrzęki. Obierz ziemniak i pokrój w plasterki, następnie schłódź je w lodówce. Zimne plasterki ziemniaka nałóż pod powieki na kilkanaście minut. Taki okład usuwa wodę zgromadzoną pod powiekami i napina skórę.

Herbata zmniejsza cienie i opuchliznę

Herbal tea

Kolejny popularny i skuteczny sposób. Zaparz dwie torebki zielonej bądź czarnej herbaty. Następnie wyjmij torebki z naparu i poczekaj aż wystygną. Gdy osianą temperaturę pokojową zrób z nich okłady na oczy i trzymaj od 15 do 30 minut. Dlaczego to działa? Ponieważ herbata zawiera kofeinę i garbniki. Składniki te ujędrniają skórę i obkurczają naczynia. Niweluje opuchnięcia i sprawia, że skóra wygląda na wypoczętą.

Nie od dziś wiadomo, że farmacja i kosmetologia czerpią inspirację z natury. Ba! Nawet posługują się nią przy tworzeniu poszczególnych produktów. Dlaczego same miałybyśmy z tego nie skorzystać? Mam nadzieję, że moje sposoby sprawdzą się również u Was. A może znacie inne skuteczne patenty na cienie i worki pod oczami?

Close