Jak odżywiać wypadające włosy? Rozpoczęcie kuracji z Merz Spezial

Suplementowi Merz Spezial Dragees dałam trzymiesięczny kredyt zaufania. Ma utrzymać w ryzach moją burze loków, hamując wypadanie włosów. Czy się uda?


Nie uważam się za włosomaniaczkę. Te kojarzą się z pięknymi, zdrowymi i grubymi pasmami, na których pielęgnacji spędzają długie godziny. Wcierają, płuczą, masują i odprawiają inne rytuały, o których zapewne jeszcze nie słyszałam. Mimo to, staram się robić dla mojej fryzury co mogę, a nawet więcej. Wszystko dlatego, że od lat zmagam się z wypadaniem włosów. Dodatkowym problemem jest ujarzmienie loków, które z natury są suche i niezdyscyplinowane. O ile na suchość włosów doraźnie pomagają maski, olejowanie i kosmetyki do stylizacji, o tyle do problemu wypadania podchodzę bardziej poważniej i szczegółowo. Tu również stosuję nieco mocniejszą artylerię.

Odżywianie włosów powinno odbywać się nie tylko na zewnątrz poprzez maski czy ampułki, ale również od środka. Włos na zewnątrz jest martwy, dlatego za jego wygląd odpowiada cebulka i jej odżywienie. Co więcej, chcąc mieć piękne i zdrowe włosy, należy zadbać o odżywienie tzw. baby hair i meszków włosowcyh. A co robić, chcąc utrzymać włosy w ryzach?

loki_wlosy_wypadajace_suplement

Dieta i suplementacja dla zdrowych włosów

Dla osiągnięcia wspomnianych efektów, zmniejszenia wypadania i pobudzenia porostu włosów, należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. Jednak nie znając zagadnień dietetyki trudno ułożyć jadłospis w taki sposób, by należycie odżywić włosy. Jeżeli na dodatek ma się problemy z metabolizmem niektórych składników, efektów takiej diety możemy się nie doczekać. Dlatego w tym przypadku jestem zwolenniczką działania dwutorowego. Poza odpowiednim odżywianiem, stosuję suplementy przeznaczone dla osób zmagających się z wypadaniem włosów. Problem wypadania włosów dotyczy mnie od kilku ładnych lat. Przetestowałam już wiele suplementów. Jedne działały lepiej, inne nie przynosiły żadnych rezultatów. Jeżeli faktycznie wypadanie zostało zahamowane i pojawiały się baby hair, efekt znikał po odstawieniu tabletek. Dlatego wciąż szukam produktu idealnego, który spełni moje marzenia o gęstych włosach, albo chociaż takich, których nie muszę wyciągać ze spływu po każdym myciu.

merz_spezial_dragees

merz_spezial_supelemnt_wlosy

merz_spzial_suplement

tabletki_suplement_merz_spezial

Postanowiłam przetestować suplement diety Merz Spezial Dragees. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałam, ale liczę, że przyniesie efekty. Oczekiwania opieram na składzie, który robi niemałe wrażenie. Cynk i biotyna zawarte w suplemencie pomagają zachować zdrowe włosy. Natomiast za wzrost włosów odpowiadają aminokwasy: cysteina i metionina. Podobne składniki znajdują się w suplemencie, który wzmocnił moje włosy. Niestety jak to bywa, po jego odstawieniu, znowu wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Jestem bardzo ciekawa jak będzie tym razem.

Cóż więc znajdziemy w jednej Merz Spezial Dragees? Oto skład:

Witamina C, niacyna, witamina E, kwas pantotenowy, witamina B6, witamina B2, witamina B1, witamina A, folacyna (kwas foliowy), biotyna, witamina B12, żelazo, cynk, sproszkowane białko soi, cysteina, metionina.

Dodatkowo suplement ma poprawić stan cery i paznokci. Akurat na to nie narzekam, ale nie obrażę się, jeżeli będzie jeszcze lepiej.

Czekam na efekty

wlosy_suplement_merz_spezial

Kuracja suplementem Merz Spezial będzie trwała 3 miesiące. Na półmetku pokażę Wam, czy pojawiły się pierwsze efekty. Po jej zakończeniu porównam moje włosy ze stanem sprzed trzech miesięcy. W takcie każdego etapu będę publikowała zdjęcia, które unaocznią postępy bądź ich brak.

Dajcie znać, czy znacie suplement Merz Spezial i czy przyniósł oczekiwane efekty. A może znacie jakieś inne produkty godne polecenia?

Close