Jestem wzorem do naśladowania

Wystarczy, że kupisz chociaż jeden lakier do paznokci Coty, namalujesz znaczek “&” i zarejestrujesz się w banku dawców szpiku. Kilka chwil Twojego życia, może uratować czyjeś życie. A Ty zostaniesz wzorem do naśladowania.


Zostałam zaproszona do wsparcia akcji DKMS “Wzór do naśladowania”. Nazwa intrygująca i cel szczytny. Co więcej, naprawdę nie wymaga wielkiego zaangażowania, by pomóc ludziom cierpiących na raka krwi. Dlaczego to takie ważne? Poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne, jak szukanie igły w stogu siana. Dla wielu Pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie (źródło: dkms.pl)

wozr_do_nasladowania_sally_hansen

wozr-maly

Akcja Wzór do naśladowania

Chyba każdy docenia niebanalne kampanie marketingowe. Jeszcze bardziej doceniane są niebanalne kampanie społeczne, do których włączają się duże, rozpoznawalne koncerny. Fundacja DKMS nie ma problemu z rozpoznawalnością (tak mi się przynajmniej wydaje), ale nietuzinkowa kampania na pewno przyda się dla zwiększenia liczby rejestrowanych dawców szpiku. Wpłynie też na branding fundacji bardziej, niż typowe kampanie społeczne.

wzor_do_nasladowania

lakiery_sally_hansen

Ta niesztampowa kampania oscyluje wokół… paznokci. Po pierwsze kupując lakiery do paznokci Sally Hansen, Rimmel, Manhattan, Miss Sporty i Astor, przekazujemy 1% na Fundację DKMS. Po drugie, malując na paznokciach znaczek “&”, mentalnie wspieramy akcję rejestracji dawców szpiku. “&” jest symbolem Światowego Dnia Raka Krwi, który obchodzimy 28 maja. Malując ten niewinny znaczek pokazujemy, że wspieramy akcję i jesteśmy wzorami do naśladowania. Dodatkowo na pewno zaciekawimy nim znajomych i rodzinę. Zawiąże się dyskusja i może doprowadzi do rejestracji, a ta spowoduje znalezienie bliźniaka genetycznego dla chorego na białaczkę.

Odsyłam Cię na stronę wzordonasladowania.pl  i oczywiście zachęcam do rejestracji na stronie DKMS (klik). Ja już to zrobiłam.

Lakierów też nigdy za wiele. Tym bardziej, że wiosenne kolekcje kuszą wesołymi, pastelowymi barwami. Zatem ruszamy na zakupy, malujemy znaczki i promujemy dobrą postawę. Aha! Nie zapomnij zrobić foty ze znaczkiem i wrzucić na swoje konta social media z hashtagiem #wzordonaśladowania. Im więcej osób zainteresuje się akcją, tym lepiej!!! Dlaczego? Bo w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi.

dkms, wzór do naśladowania

paznokcie_dkms_wzor

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do wsparcia akcji Fundacji DKMS i Coty. Cel jest szczytny. Bardzo liczę, że wesprzesz ją nie tylko swoim portfelem i paznokciami, ale także zarejestrujesz się w banku dawców. Wspólnie możemy wygrać z rakiem!

Wiem, że to wszystko mega patetycznie brzmi, ale mam nadzieję, że jakoś do Ciebie dotarłam.

Close