30 faktów o mnie #takajestem

Czas poznać się bliżej! Wiem, że ani posty, ani styl pisania nie dorównują kontaktom “face to face”. Mimo to mogą chociaż trochę uchylić rąbka tajemnicy, zmniejszyć bariery  i pokonać dystans. Dlatego za pomocą tagu “30 faktów o mnie” chcę nieco przybliżyć Wam Żurnalistkę. No to jedziemy z tym koksem 😉


przy_komputerze_30_faktow

1. Jestem nieźle roztrzepana. Kilka razy dziennie gubię telefon i klucze. Po wyjściu z domu zawsze zastanawiam się, czy wszystko wzięłam, zamknęłam drzwi i wyłączyłam żelazko.

2. Jestem jedynaczką. Na szczęście nie wyrosłam na “zachuchaną” córeczkę rodziców.

3. Zodiakalny raczyca.

4. Przez 6 lat pracowałam w radiu. Byłam panią prowadzącą, wydawcą, reporterką, zawiadywałam też biurem reklamy.

5. W podstawówce uczyłam się gry na pianinie. Za dużo z tego nie zostało. Pamiętam jeszcze mniej więcej jak się czyta nuty, a palce kojarzą kilka melodii.

6. Swoją pierwszą, prawdziwą pracę, rozpoczęłam kilka dni po maturze. Od tamtej pory jestem czynna zawodowo. Mimo, że studiowałam dziennie.

7. Przez wypadek, który zdarzył się w rodzinie, mam fobię na wodę. Wpadam w panikę, jeśli nie czuję gruntu pod nogami. Nie dotyczy to basenów – w zamkniętym zbiorniku czuję się bezpiecznie. Nie przeszkadza mi to żeglować. Kocham żagle 🙂 Dwukrotnie brałam udział w regatach dziennikarzy.

8. Dopiero w wieku 25 lat nauczyłam się pływać w głębokiej wodzie. Poszłam na specjalny kurs dla dorosłych.

9. Nigdy nie jestem zadowolona z siebie w stu procentach. Poprawiam, ulepszam, dopracowuję. Gdy już zrobię coś na tip-top to i tak muszę wykonać wśród bliskich badanie fokusowe, by wiedzieć, co o tym sądzą i ewentualnie… coś poprawić. Na szczęście perfekcjonizm dopada mnie tylko w przypadku, gdy na czymś bardzo mi zależy. W innych sytuacjach potrafię zachować zdrowy rozsądek.

10. Uwielbiam prowadzić samochód (przypuszczam, że w poprzednim życiu byłam rajdowcem).

11. Moją największą słabością są słodycze. O Panie, co ja bym dała, żeby się na nie pogniewać!

12. Kocham spać.

13. Jestem krótkowidzem. Mam sporą wadę wzroku, bez okularów bądź soczewek potknęłabym się o własne nogi.

14. Mam słabość do skrzypiec. Wywołują u mnie ciarki na plecach.

15. Mocny rock, punk, reggae to moja muzyka 🙂 Uwielbiam też poezję śpiewaną. Szczególnie Jacka Kaczmarskiego.

16. Uwielbiam trampki, glany, martensy i ramoneski.

17. Wybaczam, ale jestem pamiętliwa.

18. Kolejną słabością są kosmetyki. Dlatego w łazience potrafię spędzać masę czasu. Wcieram maseczki, balsamy, sera i inne wynalazki. Przed zakupem produktów do pielęgnacji, czytam i analizuję składy.

19. Lubię czytać biografie, reportaże, książki publicystyczne.

20. Nie lubię książek z gatunku fantastyki i magii. Harry Potter nigdy mnie nie ruszał, nie zachwycam się Gwiezdnymi Wojnami czy Władcą Pierścieni. Ale… jestem też kobieta pełną sprzeczności. Uwielbiam 100 lat samotności Marqueza i oglądam Game of Thrones.

21. Pociąga mnie malarstwo. Największym szacunkiem darzę realizm, secesję i impresjonizm. W związku z tym, że świat magii i fantastyki to nie moje klimaty, nigdy nie jarałam się surrealizmem, ale… uwielbiam kubizm 🙂 Czyli najbliżej mi do modernizmu.

22. Jestem ryzykantką. Potrafię wszystko postawić na jedną kartę i zmienić bieg życia o 180 stopni. Jeszcze nigdy nie powiodło mnie to na manowce. Kobieca intuicja działa u mnie bez zarzutu 🙂

23. Uwielbiam smak i zapach kawy.

24. Nie lubię tłustego jedzenia. Smak tłuszczu w ustach wywołuje we mnie mdłości. Dlatego moja karkówka musi być spalona, bekon uprażony na chips, a pączki jadam tylko w tłusty czwartek.

25. Tłumacząc drogę zawsze mylę prawo i lewo. Nie mogłabym zostać pilotem 🙂

26. Psiara ze mnie.

27. Mam fioła na punkcie równo zaścielonego łóżka. Powinno być idealne, katalogowe, od linijki.

28. Jestem uparta. Ale tylko w przypadku, gdy na czymś bardzo mi zależy.

29. Mam naturę lidera. W pracy lubię rządzić i podejmować ostateczne decyzje. Za to w domu odpuszczam. Wolę mężowi oddać palmę pierwszeństwa, a przynajmniej staram się, żeby tak myślał 😛

30. W mojej głowie rodzi się sto myśli na minutę i tyle samo pomysłów na życie. Dziś jestem w jednym miejscu, jutro mogę być gdzieś indziej. Dlatego zawsze powtarzam: “sky is the limit” i “nie ma, że się nie da”.

kawa_ksiazka

ksiazki_kawa

luksja_maslo_shea

Ciekawa jestem, ile punktów zbieżnych z Waszymi charakterami, znaleźliście w moim opisie. Przy okazji, zachęcam Was do  wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii #takajestem, którą zorganizowała marka Luksja.  Jej celem jest dotarcie do kobiet w różnym wieku, o różnych gustach i zainteresowaniach. Pisząc posty na fb czy blogu i wrzucając zdjęcia na Instagram, oznaczcie je hashtagiem #takajestem. W ten sposób wspólnie stworzymy porter współczesnej Polki.

Close