Najlepsza gąbka do podkładu

Pędzle do nakładania podkładu mogę wyrzucić do kosza. O wiele lepszy, naturalny efekt uzyskuję dzięki małemu, czarnemu jajeczku. Glam Sponge od Digiralgirl13 wygrało także z innymi gąbkami.


Glam sponge i inne gąbki do podkładu
Kosztuje dwa razy mniej od “jajka” Inglota i cztery razy mniej niż oryginalny Beauty Blender. Glam sponge od pierwszego różni się nie tylko ceną i kolorem, ale także sposobem wykonania. Gąbkę zrobiono z tworzywa syntetycznego, bardzo miękkiego i plastycznego. Sprawia to, że spośród dostępnych na rynku, testowanych przeze mnie gąbek (a miałam styczność z czterema innymi: Yves Rocher, SYIS, Inglot, Beauty Blender ), Glam sponge jest najbliższa protoplaście tego akcesorium do podkładu, czyli Beauty Blenderowi. M.in. dlatego, że ma niesamowicie miękką strukturę. I właśnie to miękkie, silikonowe tworzywo sprawia, że proces nakłania makijażu różni się od tego, wykonywanego innymi, tanimi zamiennikami. Co do efektu końcowego, nie zauważyłam żadnych różnic pomiędzy Inglotem a Glam Sponge.
glam sponge, gąbka do podkładu, czarne jajko do podkładu, jajko do podkładu, najlepsza gąbka do podkładu
W krótkim vlogu przedstawiłam małe porównanie gąbek, sposób nakładania podkładu i efekt “po”.
 
Dlaczego warto kupić Glam Sponge?
  • Jest najtańszą, polską gąbką do podkładu
  • Spośród wielu gąbek, właśnie Glam Sponge jest najbardziej zbliżona do Beauty Blendera
  • Ma miękką strukturę, co sprawia, że nakładanie podkładu jest bardzo przyjemnym doznaniem
  • Dzięki temu, że jest bardziej miękka i plastyczna niż porównywalne gąbki do podkładu, łatwiej się czyści i szybciej schnie
  • Aplikacja podkładu wilgotną gąbką sprawia, że zużywamy mniej produktu
Kwestii czyszczenia i “konserwacji” glam sponge nie będę poruszała, bo to omówiła już sama twórczyni gąbeczki. Od siebie dodam jedynie, że jest łatwa w czyszczeniu, szybko schnie, a czarny kolor sprawia, że ślady użytkowania są mniej widoczne.
glam sponge, gąbka do podkładu, czarne jajko do podkładu, jajko do podkładu, najlepsza gąbka do podkładu
Glam Sponge kosztuje 19 zł. Można ja kupić w sklepie internetowym Glam-shop. To mój kolejny zakup u Digitalgirl13 (mam także pędzle i paletę magnetyczną). Żałuję, że zamówiłam tylko jedną gąbkę, bo jej jakość i cena bardzo do siebie przekonują.
Close