Trendy w makijażu według Sephora jesień – zima 2014

W tegorocznych trendach jesień – zima 2014, każdy znajdzie coś dla siebie. Równie modne będą mocne usta, jak i oczy. Graficzna kreska, przydymione oko, łososiowe, krwisto-czerwone bądź winne – brązowe wargi. Wypadkową tego sezonu jest rozświetlona cera. Takie propozycje przedstawiono na Sephora Trend Report jesień 2014.


Pobudka w sobotę o okrutnej 6:00 to już barbarzyństwo. Ale jeżeli wstaję się po to, by pojechać do Warszawy na wyczekiwaną imprezę oscylującą wokół kosmetyków i makijażu, nic nie jest w stanie zniechęcić. Lekko niewyspana, z kawą podawaną dożylnie, wraz z Dorotą z bloga Kameralna dotarłam na Sephora Trend Report Jesień 2014. To nie była zwykła konferencja, jakiej się spodziewałam. To wydarzenie zbudowane z pokazów makijażu, prezentacji nowych trendów, spotkań z gwiazdami, innymi blogerami i konsultantami światowych marek. Do tego show taneczne i pokaz mody.
3 główne trendy w makijażu jesień-zima 2014
Propozycje makijażowych trendów przedstawili reprezentanci światowych marek:
  • Helen Philips – makijażystka Sephora PRO Beauty Team
  • Krzysztof Nadziejewiec – Dior
  • Will Malhere – Smashbox
  • Dariusz Kotarski – Esteee Lauder
Według makijażystów Sephora oraz marek współpracujących z siecią perfumerii, tegoroczna jesień będzie charakteryzowała się trzema głównymi trendami:
  • Mocne, przydymione oko w szarych kolorach i naturalne usta. Makijaż ma ożywić niebieski akcent na dolnej powiece – rzęsy wytuszowane błękitna maskarą.
  • Kocie, graficzne kreski i morelowo – łososiowe usta + gęste brwi
  • Metaliczne, połyskujące usta, które wychodzą na pierwszy plan makijażu. Do tego rozświetlona cera
Helen Philips, czołowa makijażystka Sephora na dwóch modelkach prezentuje zbliżone interpretacje aktualnych trendów w makijażu. Obie bardzo kobiece, z mocnym akcentem na oczy i brwi.
Smashbox na sezon jesień-zima 2014 proponuje m.in. brązowe przydymione oczy z szaro-czarnym akcentem w zewnętrznych kącikach. do tego roztarta kreska na górnej powiece i i krwisto-czerwone usta.
Estee Lauder to klasyczny przykład trendu nastawianego na szare, przydymione kocie oko. Bardzo elegancko, w sam raz do małej czarnej koronkowej sukienki.
 Dior. Ciepłe brązy i morelowo-łososiowe usta.
Źródło: Sephora Polska
Mój makijaż według trendów jesień – zima 2014
Po prezentacjach przyszedł czas na upiększanie. Makijaż inspirowany trendami jesień-zima 2014 kosmetykami Dior wykonał na mnie Krzysztof Nadziejewiec.
A tu już po…. Na żywo makijaż był jeszcze mocniejszy, a usta bardziej lśniąc.
Trendy jesień – zima moim zdaniem
Najbardziej przekonują mnie mocne, winno-czerwone usta i krwisto-czerwone pomadki. Urzekły mnie również kocie, graficzne kreski. Co do szarości, na pewno dobrze wyglądają przy brązowych oczach. Szare i niebieskie tęczówki nie powinny sięgać po te kolory solo. W wymienionych przypadkach szarość lepiej wypada jako dodatek wskazującym na to, że śledzimy modowe trendy i wiemy, co w makijażu jest najbardziej hot! Najbardziej ujmujące jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Posiadaczki dużych ust będą zadowolone z mocnych, czerwonych i brązowych akcentów. |Kobiety, których oczy są warte podkreślenia, zrobią kreskę w tylu Twiggy. Do tego każda z nas niech zadba o cerę. Ta ma lśnić zdrowym blaskiem, który odejmuje lat.

Co sądzicie o propozycjach makijażowych największych domów mody? Czy któraś z nich przypadła Wam do gustu?

Close