Eveline mini Max – modne kolory i szeroki pędzelek

Niska cena, szybkie schnięcie i trwałość dłuższa niż w przeciętnym lakierze. To główne atuty nowych mini Max od polskiej marki Eveline. Kosztują między 5 a 6 zł, a jakością dorównują droższym produktom zagranicznym.


 

marka: Eveline

nazwa produktu: lakier do paznokci mini Max quick dry & long lasting
znaki szczególne: big brush
kolor: 929 (nude)
cena/pojemność: 5ml / ok 5,99 zł
dostępność: większość drogerii, w tym Rossmann
Nowe kolory lakierów mini Max odpowiadają trendom jesień – zima. Znajdziemy wśród nich zgaszone czerwienie,  stalowe szarości, zimne jeansowe błękity i kolory nude. Te ostatnie od kilku sezonów dzielnie trzymają się na podium modnych kolorów. Trendy była ta, która nosiła je latem, na czasie będzie również ta, która sięgnie po nie jesienią i zimą. Nude to nie tylko kolor modny, to także barwa niezobowiązująca. Bezpieczny wybór dla tych, które nie czują się dobrze w zestawianiu kontrastujących barw. Dobre rozwiązanie dla szukających koloru korespondującego z każdą częścią garderoby. Tyle o barwie.  Równie ważne co kolor, są inne cechy lakieru. Trwałość, sposób aplikacji, pędzelek, czas schnięcia czy pojemność.
Opakowanie lakieru mini Max Eveline
Nie lubię gigantycznych buteleczek. Wszystko dlatego, że mam sporo lakierów do paznokci. Zanim zdążę zużyć standardowe opakowanie, lakier zaczyna gęstnieć bądź wysychać. Małe buteleczki są bezpieczniejsze, bo jest większa szansa, że zdążę zużyć lakier zanim mi się znudzi bądź zestarzeje. Dlatego rozwiązanie, które proponuje Eveline Mini Max bardzo przypadło mi do gustu. Opakowanie lakieru designem bardzo przypomina Maybelline Colorama. Ale buteleczka to w zasadzie jedyna cecha łącząca oba produkty. Moim zdaniem jakość Eveline bije na głowę lakiery Colorama. I jeszcze jedno. O ile rozmiar buteleczki jak najbardziej mi pasuje, o tyle szeroka nakrętka jest niestety dosyć nieporęczna. Ale to być może kwestia przyzwyczajenia.

eveline, mini max, lakier do paznokci, 929, nude, szybkoschnący

Na uwagę zasługuje pędzelek. To nowość w lakierach mini Max, bo pędzelki z pierwszej wersji lakierów wyglądały standardowo. Teraz ulepszony, szeroki, wyprofilowany kształt sprawia, że lakier bardzo wygodnie i szybko aplikuje się na płytkę paznokcia.
Kolor i czas schnięcia mini Max Eveline
Czyli zasadnicze cechy, wyróżniające produkt spośród innych lakierów do paznokci. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym “nudziakiem”. Jasne lakiery mają to do siebie, że potrzeba 2-3 warstw, by uzyskać pożądany wygląd i nasycenie. Tu sytuacja przedstawia się bardziej optymistycznie. W przypadku koloru 929 wystarczą dwie warstwy, aby otrzymać kolor o odpowiednim nasyceniu. Mnie ten wynik jak najbardziej satysfakcjonuje.
Lakier jest dosyć gęsty. Po nałożeniu pierwszej warstwy warto odczekać chwilę, by kolejna rozprowadziła się bez smug. Na szczęście produkt schnie bardzo szybko, więc nie ma obaw, że stracicie cierpliwość podczas malowania paznokci. Jestem bardzo zabiegana, więc dla mnie to ważny atut mini Max.eveline, mini max, lakier do paznokci, 929, nude, szybkoschnący
Trwałość lakieru 
Pierwsza edycja lakierów została okraszona napisem “9 days long”. Nowa wersja jest już pozbawiona tej obietnicy. I dobrze, bo 9 dni żaden z lakierów mini Max nie wytrzymał na moich paznokciach. Nawet z top coatem (o którym pisałam tutaj). Co nie znaczy, że trwałość jest na niezadowalającym poziomie. U mnie kolor 929 bez top coatu, w zadowalającym stanie wytrzymał około 5 dni. Oczywiście wszystko zależy od czynności wykonywanych w tym czasie. Pranie ręczne czy zmywanie są niemiłosierne dla lakierów.
Czy warto?
Zdecydowanie tak! W mini Max Eveline zamknięto wszystko, czego oczekuje potencjalna lakieromaniaczka. Są nie tylko łatwo dostępne. Ich jakość oraz gama kolorystyczna zgodna z obowiązującymi trendami, zainteresują nie jedną fankę malowania paznokci. Do tego bardzo niska cena. Czego chcieć więcej?
Close