Jak pozbyć się zmarszczek

Kremy, maseczki, masaże, wizyty u kosmetyczki. Wszystko po to, by opóźnić efekty starzenia się skóry. Czasem ogólnodostępne metody nie przynoszą pożądanych efektów. Wtedy warto zastanowić się nad bardziej innowacyjnymi metodami walki ze zmarszczkami. 


Nie mogę narzekać na stan mojej cery i liczbę zmarszczek. Mimo że do trzydziestki już bliżej niż dalej, uważam, że buzia ma się całkiem dobrze. Kilka zmarszczek wokół oczu trochę spędza mi sen z powiek, ale nie jest źle. Poza tym u większości dziewczyn w moim wieku pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Niby jestem pogodzona ze sobą, ale patrząc na wciąż powiększającą się liczbę kosmetyków anti-age w łazience, dochodzę do wniosku, że dwa razy dziennie toczę w niej bitwę. O coś, albo przeciw czemuś. W końcu pomimo regularnego stosowania całego zastępu kosmetyków, co roku wyglądam starzej, a przynajmniej tak mi się wydaje.  Wklepując żele, sera i kremy, jednocześnie spoglądając w lustro, dopada mnie myśl, jak to będzie wyglądało za 10 lat? Czy zaakceptuję to, co zobaczę w lustrze? Moje wyobrażenia mogą być bardzo odległe od zastanej rzeczywistości.
laserowe usuwanie zmarszczek, pierwsze zmarszczki, tourmedica
Walka z czasem
Staram się opóźnić procesy starzenia się skóry. Nie tylko kosmetykami, ale także masaże i wizyty u kosmetologa. Wiem, że aktualny stan cery nie będzie trwał wiecznie i czeka mnie nieuniknione. Najbardziej gnębią mnie wspomniane zmarszczki wokół oczu. Nie wiem kiedy się pojawiły, a najgorsze, że nie za bardzo chcą się ze mną rozstać. A skoro kremy i inne kosmetyki pod oczy mogą tylko doraźnie spłycić kurze łapki i inne zmarszczki mimiczne, pozostaje mi pogodzić się z losem… albo zbierać na operację plastyczną. Bo przecież co roku będzie gorzej. Wiem, że zaraz spadną na mnie gromy, ale czy te z Was które je pocisną, nigdy ani przez chwilę nie myślały poprawieniu urody? Jeśli nie, po co się malujemy, sięgamy po kremy z kolagenem i inne wspomagacze?
laserowe usuwanie zmarszczek, pierwsze zmarszczki, tourmedica
Liczy się wrażenie
Często słyszę, że kobiety poddające się chirurgii plastycznej nie akceptują swojego ciała. Wielu może pomyśleć, że przemawia przez nie próżność. Ale żyjemy w epoce kultu piękna i dążenia do ideału. Chcemy czy nie, zawsze pierwsza ocena powstaje na postawie wyglądu, sposobu mówienia czy gestów. Trend ten za jakiś czas może wyprzeć głębokie przesłanie, że nie ważne jak wyglądamy, istotne jacy jesteśmy. Bo chcemy czy nie, wygląd jest cholernie ważny. Nie zgadzacie się ze mną? W takim razie dlaczego nie chodzimy w brudnych i podartych ubraniach? Dlaczego prasujemy koszule i dbamy o higienę? Gdybyśmy tego nie robili, nasz image konotowałby tylko jeden przekaz: „fleje”. To samo dzieje się w naturze. Dlaczego koguty z najładniejszym grzebieniem są liderami w kurzej zagrodzie? Dlaczego jeleń z dorodnym porożem jest szefem stada i ma szansę u wybranej łani? Może trochę popłynęłam z tymi przykładami zwierząt, ale chcę w ten sposób podkreślić, że nie tylko ludzie są powierzchowni.
laserowe usuwanie zmarszczek, pierwsze zmarszczki, tourmedica
  
Laser na zmarszczki
Nie zrozumcie mnie źle. Nie jestem za modyfikowaniem ciała, robieniem nowego nosa czy powiększaniem ust. Ale nie mogę powiedzieć, że jeżeli zacznę brzydko się starzeć, a konwencjonalne sposoby hamowania upływającego czasu nie zdadzą egzaminu, nie zacznę szukać innych rozwiązań. Bo wygląd jest ważny. Jeżeli zmarszczki nam przeszkadzają, jeżeli czujemy się przez nie niepewnie, jeżeli hamują nasz potencjał, to znaczy, że trzeba coś z tym zrobić. Powoli dojrzewam do decyzji poddania się kiedyś zabiegowi medycyny estetycznej. Ale w związku z tym, że mam bardzo niski próg bólu, do walki ze zmarszczkami wybrałabym na pewno coś nieinwazyjnego. Żadnego cięcia skóry, naciągania, zszywania i czekania kilka miesięcy, aż wszystko się zagoi. Istnieje metoda, która spełnia wszystkie te kryteria. To usuwanie zmarszczek laserem. Oglądałam kilka filmów na YT z przebiegu takiego zabiegu. Jestem w totalnym szoku! Laser nie robi dziur w twarzy, nie nacina skóry. Po znieczuleniu miejscowym przykłada się go do newralgicznego punktu na buzi i przesyła „wiązkę światła”. Skóra lekko się czerwieni. Wygląda trochę jak po mikrodermabrazji. Taki laser nie tylko niweluje zmarszczki. Znajduje również zastosowanie przy korekcji blizn, przebarwień bądź cieni pod oczami. Laseru używa się także do usuwania popękanych naczynek (coś dla mnie). To także dobra metoda dla zabieganych, bądź tych, którzy nie mogą wziąć długiego urlopu na rekonwalescencję. Już następnego dnia po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.
laserowe usuwanie zmarszczek, pierwsze zmarszczki, tourmedica
Dbajmy świadomie
Piękno za wszelką cenę wyprodukuje same lalki Barbie o idealnym nosie. Będziemy się różnić jedynie barwą głosu. Za to świadome podejście do pielęgnacji urody nie tylko pozwoli uniknąć bólu.  Sprawi, że nie będziemy wyglądać jak gorsze, sztuczne wersje samych siebie. Doda śmiałości. A lepsze samopoczucie pozytywnie wpłynie na inne kategorie życia. Same plusy! Chyba już zacznę zbierać na te laserowe zabiegi 😉
Jakie jest wasze podejście do takich zabiegów? Zdecydowałybyście się na coś takiego? A może wolicie konwencjonalne metody walki ze zmarszczkami?
Close