Polskie kosmetyki mineralne Annabelle Minerals

Jeśli lubisz to, co naturalne i masz kapryśną cerę, z pewnością spodobają Ci się kosmetyki mineralne. Annabelle Minerals to także odpowiednia propozycja dla fanów lekkich i łatwych makijaży. Podkłady nie obciążają, korektory nie ważą się, a róże nie robią nieestetycznych smug.


Annabelle Minerals to przede wszystkim kultowe już podkłady. Produkty te, osławione przez urodową blogosferę, wciąż zyskują nowych fanów. Nic w tym dziwnego. Podkłady mineralne są zbawienne szczególnie latem, gdy rezygnujemy z ciężkich makijaży. O moim pierwszym zetknięciu z podkładami Annabelle Minerals i sposobie aplikacji tych kosmetyków pisałam rok temu (klik). Teraz przyszedł czas na mały swatch 3 podkładów rozświetlających tej marki.
Podkłady rozświetlające Annabelle Minerals podzielone są na 3 kategorie kolorystyczne:

Beige: odcienie zimne. Najjaśniejszy podkład z tej grupy, czyli  Beige Fairest wpada w lekko różowe tony. Może pasować cerom porcelanowym, bardzo jasnym, również o lekko różowym odcieniu.

annabelle minerals, podkład, róż, korektor
 
 
Natural: nie ma co się wymądrzać. Jak sama nazwa wskazuje, są to odcienie najbardziej neutralne. Trudno zdefiniować, czy bardziej wpadają w zimne, czy może ciepłe tony. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie dla osób majacych problem ze zdefiniowaniem odcienia skóry. Wybrany przeze mnie odcień to Natural Light

 
 
Golden: z tej kategorii posiadam najjaśniejszy odcień Golden Fairest. Tzw. “goldeny” Annabelle Minerals mają najwięcej złotych pigmentów. Będą pasowały w szczególności osobom o ciepłym odcieniu skóry.

Jak używać  rozświetlającego podkładu mineralnego?
Ta grupa podkładów Annabelle Minerals charakteryzuje się intensywnym błyszczeniem. Zawierają bardzo małe, aczkolwiek widoczne drobinki. Po nałożeniu na skórę, kosmetyk zachowuje się bardziej jak rozświetlacz niż podkład rozświetlający. Dlatego może zostać uznany za kosmetyk wielofunkcyjny. W praktyce oznacza to, że można:
  • Używać podkład rozświetlający Annabelle Minerals jak inne podkłady mineralne. Aplikacja na całą twarz stworzy efekt glam. Nie jestem fanką tego typu makijaży, ale myślę, że wieczornej wakacyjnej imprezie, taki efekt może się sprawdzić. W makijażu artystycznym, gdzie koncepcja makijażu mogłaby opierać się o iskrzenie i błyszczenie, taki podkład jako wykończenie, nałożony na podkład w płynie i puder sypki, też może dać radę. Jak nakładać podkład mineralny na całą twarz? O tym pisałam tutaj
  • Używać podkład mineralny jak sypki rozświetlacz do wykończenia makijażu. Czyli najpierw idzie podkład w płynie, potem puder sypki i rozpoczynamy konturowanie. Nakładamy bronzer, róż, a na szczyty kości policzkowych lub inne partie twarzy wymagające zaakcentowania, rozświetlacz, w tym przypadku podkład rozświetlający Annabelle.
Poza podkładami, marka Annabelle Minerals posiada także w ofercie cienie (pisałam o nich tutaj) róże i korektory. Wszystkie oczywiście w formie sypkiej.
Róż Annabelle Minerals
Róże występują w 6 wariantach kolorystycznych, więc każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie. Mój róż mineralny w kolorze Romantic, to klasyczny różowy odcień o lekko satynowym wykończeniu. Jest bardzo delikatny, więc trudno zrobić sobie nim krzywdę. Dzięki sypkiej konsystencji bardzo łatwo się nakłada, ale aby był widoczny, należy zaaplikować kilka warstw kosmetyku.
Opakowanie zawiera 4 g produktu i kosztuje 30 zł. Zabezpieczone jest ruchomym sitkiem, które wystarczy przekręcić, by szczelnie zamknąć produkt. Dzięki temu mamy pewność, że trzymając kosmetyk w torebce, nic się nie wysypie.
Korektor mineralny – jak używać? 
 
Annabelle Minerals ma w ofercie  3 korektory sypkie. Najjaśniejszy, w odcieniu light, to biały
proszek z zielonymi pigmentami. Korektor nadaje się przede wszystkim do maskowania zaczerwienień i wszelkiego rodzaju “syfów”. Nakładam go na czystą cerę za pomocą syntetycznego, płaskiego pędzelka. Następnie przykrywam podkładem mineralnym. O dziwo ładnie kryje przebarwienia i zaczerwienienia.  Chcąc najtrafniej dobrać odcień korektora, producent radzi celować w odcień o ton jaśniejszy od podkładu, który stosujemy.  
 
W moim przypadku korektory sypkie nie sprawdzają się przy maskowaniu cieni pod oczami. Rok temu zamówiłam próbkę tego produktu Annabelle w odcieniu medium. Kosmetyk wchodził między zmarszczki, tworząc nieestetyczne wykończenie. 
Tak jak róż, korektor minertalny zamknięty jest w plastikowym słoiczku z sitkiem. Cena produktu to 30 zł za 4 g. 
Kosmetyki mineralne latem
Kosmetyki mineralne lubię się za ich lekką formułę. Nie obciążają cery w czasie upałów. Są zbawienne dla cer trądzikowych i wrażliwych, ponieważ nie zawierają składników drażniących. Za to w składzie znajdziemy cynk, który łagodzi podrażnienia. Co do odporności na ścieranie i wilgoć, nie mogę się wypowiedzieć. Nie ćwiczę w makijażu. nie chodzę w nim nad jezioro czy basen. Za to Annabelle Minerals nie można odmówić kilkugodzinnej trwałości w ciągu dnia. Reasumując, to dobry wybór dla osób ceniących sobie lekkie, nieinwazyjne kosmetyki. 

I na koniec zdjęcie, które widzieliście już w poprzednim poście o cieniach mineralnych. Na twarzy podkład natural light, zaczerwienienia zakamuflowane korektorem light, na policzkach róż romantic.

Close