Polski top coat Eveline x-treme effect

 “Robienie” paznokci w salonie kosmetycznym to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Gwarantuje długotrwały efekt, ale niszczy płytkę. Są na szczęście tańsze, choć mniej trwałe rozwiązania, do wykonania w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w top coat. Np. Eveline x-treme gel effect.


W malowaniu paznokci nie lubię tego, że czynność trzeba często powtarzać. Standardowy, drogeryjny lakier utrzymuje się na płytce 3 do 4 dni. Jeżeli należymy do gatunku “Nic nie robię, leżę i pachnę”, wynik może wydłużyć się o jakieś 2 dni. Wszystko oczywiście zależy od lakieru.
Piękne paznokcie z salonu kosmetycznego
By uniknąć problemu szybkiego zdzierania się lakieru do paznokci, można zainwestować w żele czy inne hybrydy. Efekt powinien utrzymać się 2 tygodnie. Płytka zostaje nadbudowana, jest twardsza i bardziej odporna na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Taki zabieg oczywiście kosztuje kilkadziesiąt złotych. Do tego należy doliczyć “ściągniecie” profesjonalnego produktu. Same pomyślcie, ile za to można kupić nowiutkich lakierów. Kolejny problem, to zniszczona naturalna płytka paznokcia, na którą trzeba nakładać masę odżywek, zanim wróci do formy sprzed “robienia paznokci”. Jak żyć …. ?
Mężczyźni to lubią
Wiem, że są większe problemy, niż niepomalowane paznokcie. Ale czyż większość z nas nie lubi mieć zadbanych dłoni? Zresztą mężczyźni też to u nas lubią. Nawet jeśli się nie przyznają, albo ganiają nas po całym domu, bo znowu rozsiewamy zapach lakieru i zmywacza, to uwierzcie mi, że… facetów naprawdę kręcą pomalowane paznokcie u stóp i dłoni ;) Trudniej tolerować im tipsy czy inne sztuczne paznokcie, ale te naturalne, wypiłowane, estetycznie pomalowane, to już inna bajka!
Dlatego mam rozwiązanie, które ucieszy kobiety (być może panowie również je docenią). Jakiś czas temu pisałam o płynnym szkle do paznokci Eveline. Firma kilka miesięcy temu wypuściła na rynek płynne szkło w nowej formie. To Eveline X-treme Gel Effect Top Coat. Od swojego poprzednika różni się tym, że po jego zastosowaniu paznokcie mają przypominać te po zabiegu w salonie kosmetycznym. Czy rzeczywiście tak jest?
Dane techniczne:
Nazwa: X-treme gel effect top coat
Producent: Eveline Cosmetics
Pojemność: 12 ml
Cena: ok. 13 zł
Dostępność: większość drogerii
informacje od producenta znajdziecie tutaj
Producent zaleca nałożenie top coatu na pomalowane i suche paznokcie. Na płytce nie powinny pojawić się więcej niż dwie warstwy lakieru. W związku z tym ulubione, słabo kryjące lakiery do paznokci odpadają. Nie polecam też nakładania kilku warstw Eveline top coat x-treme effect na pomalowane paznokcie, bo przez dużą gęstość preparatu schniecie mocno się wydłuży. Jedna niewielka warstwa top coatu o żelowej formule zupełnie wystarczy.
 
X-treme effect?
Nawet jeżeli naturalna płytka nie jest idealnie gładka, albo nie udało Wam się nałożyć lakieru równomiernie, sytuacja jest do uratowania. Oczywiście dzięki x-treme gel effect top coat. Wszystko przez wspomnianą wcześniej żelową formułę, która wyrównuje powierzchnię paznokcia. Sprawia również, że paznokcie wydają się grubsze. W sumie, mogłabym zaryzykować stwierdzenie, że efekt po nałożeniu jest zbliżony do tego z salonu kosmetycznego.
top coat, eveline, gel effect, x-treme effect
Pierwsze zdjęcie przedstawia lakier bez top coatu. Poniższe, to płytka z dwoma produktami. Mam nadzieję, że udało mi się uchwycić różnicę.
eveline top coat gel effect, top coat

Opinia o x-treme gel effect top coat

Wszystko byłoby pięknie, ale pozostaje jeden dosyć istotny minus. Liczyłam, że nowy top coat Eveline utrzyma się na paznokciach tak długo jak jego poprzednik. I o ile lakier na mniej eksploatowanej lewej dłoni trzyma się bez zarzutu, to na prawej już po 3 dniach zanotowałam ubytki. To tak, jakbym top coatu w ogóle nie nakładała. Lakier początkowo znika na końcówkach. Po kilku dniach zaczyna odpadać płatami. Nie odbarwia płytki, więc (chyba) nie szkodzi paznokciom.
Wniosek
Top coat Eveline x-treeme effect jest ciekawą, wartą zastanowienia propozycją z kategorii pielęgnacji paznokci. Dałabym mu 10/10, ale rozczarował mnie brakiem długotrwałego efektu, który gwarantuje producent. Być może nałożony na inny lakier niż Eveline Mini Max, utrzyma się dłużej. Za to bardzo podoba mi się to, co tworzy na pomalowanej płytce. Dzięki niemu paznokcie wyglądają elegancko i estetycznie. Dlatego będę go używać, dopóki nie wykończę buteleczki. Ogólna ocena 7/10
Używacie tego specyfiku? A może znacie inne produkty tego typu godne polecenia?
Close