India cosmetics czyli polskie kosmetyki z konopi + video recenzja

Nigdy nie pomyślałabym, że konopie, a w zasadzie olej w nich zawarty, może nawilżać, opóźniać procesy starzenia i wygładzać drobne zmarszczki. O tym, że olej konopny jest skuteczny, a z jego działania będą zadowolone szczególnie osoby o suchych włosach i skórze,  przekonałam się podczas stosowania produktów marki India Cosmetics.

India Cosmetics to jedyna polska marka, tworząca produkty na bazie oleju konopnego.  Jest on otrzymywany jest z konopi siewnych. Zawiera m.in. kwas linolowy, kwas alfa-linolenowy, kwas oleinowy i nasycone kwasy tłuszczowe. Oznacza to, że olej konopny działa przeciwstarzeniowo, łagodząco i nawilżająco. Dlatego ze stosowania kosmetyków będą zadowolone ciała i włosy potrzebujące dużego zastrzyku nawilżenia. Wszystkie produkty, które stosowałam łączy również delikatny, świeży zapach, zbliżony do trawy bądź zielonej herbaty. Coś w ten deseń 😉
Konopia siewna nie ma nic wspólnego z THC, więc nie ma co się spodziewać działania halucynogennego. Za to nastawcie się na doznania gładkiej i przyjemniej w dotyku skóry oraz miękkich i nawilżonych włosów. Wszystkie produkty India Cosmetics można kupić w sklepie internetowym na stronie marki

Kosmetyki z olejem konopnym

Od około miesiąca używam balsamu, szamponu do włosów i maski India Cosmetics. O właściwościach tych produktów, możecie przeczytać na stronie firmy .
india cosmetics, olej konopny, polskie kosmetyki
Zaskoczyło mnie działanie balsamu do ciała. Mimo, że jest doraźne (jak każdego balsamu), to w porównaniu z innymi kosmetykami tego typu do skóry suchej, odczułam dużą różnicę. Najbardziej zauważalny jest efekt skóry gładkiej i aksamitnej w dotyku. Na podkreślenie zasługuje fakt, że balsam bardzo szybko się wchłania. Te właściwości zapewniają także inne aktywne składniki zawarte w balsamie India Cosmetics: olej bawełniany i alantoina. Osobom, które nie przepadają za intensywnym zapachem kosmetyków do ciała, spodoba się woń tego produktu. Jest bardzo nienachalny, a po kilku minutach prawie go nie czuć.
Cena/pojemność: 19,99 zł /400 ml
Dobre wrażenie zrobiły na mnie również szampon i maska do włosów. Oba produkty są przeznaczone do włosów suchych i zniszczonych. Poza olejem z nasion konopi zawierają także D- panthenol i kolagen.
szampon do włosów suchych i zniszczonych, india cosmetics, olej konopny, polskie kosmetyki
Szampon co prawda zawiera SLSy, ale przy naprzemiennym stosowaniu z szamponem bez tych detergentów, nie odczujemy żadnych negatywnych efektów. Szampon nie wysusza skóry głowy i bardzo dobrze oczyszcza włosy. Po spłukaniu kosmetyku, włosy są tak gładkie, że po przeciągnięciu ich przez palce, czuć charakterystyczny ślizg.
Cena/pojemność: 14,99 zł /400 ml
maska do włosów suchych i zniszczonych, india cosmetics, olej konopny, polskie kosmetyki
Maska do włosów ma konsystencję półtłustego, gęstego kremu do twarzy. Nie przecieka między palcami, bardzo dobrze rozprowadza się po mokrych włosach. Producent zaleca trzymanie jej na włosach około 3 minut. Ja ten czas wydłużam jak najbardziej się da. W efekcie kosmetyk trzymam na włosach co najmniej 10 minut.Maska dobrze nawilża włosy, ułatwia rozczesywanie.
Cena/pojemność: 19,99 zł/400 ml
Podobno używanie szamponu i maski jednocześnie, daje najlepsze efekty. Stosowałam je oddzielnie jak i razem, ale nie zauważyłam żadnej różnicy w kondycji włosów. Na pewno mogę je polecić osobom o włosach suchych, kręconych, wysokoporowatych. W trakcie stosowania kosmetyków, włosy są sprężyste, miękkie i nawilżone, a efekt siana na głowie zniwelowany.
Czy warto?
W produktach India Cosmetics na uwagę zasługuje kilka faktów:
  • spełnienie obietnic producenta
  • działanie kosmetyków lepsze od innych produktów o podobnym przeznaczeniu (skóra sucha, włosy suche i zniszczone)
  • Cena jest adekwatna do działania produktów (to rozsądny zakup szczególnie w przypadku szamponu: 400 ml za 15 zł)
  • to jedyna polska marka produkująca kosmetyki z olejem z konopi

Są również aspekty, które zmieniłabym w tych kosmetykach:

  • opakowania balsamu i szamponu w zasadzie niczym się nie różnią. Jeżeli stoją w łazience obok siebie, bardzo łatwo się pomylić.
  • design opakowań zupełnie nie przypadł mi do gustu. Zrobienie ładnego opakowania nie musi być drogie, a na pewno bardziej przyciągnie uwagę klientów. Gdybym zobaczyła te kosmetyki w drogerii, nie zwróciłabym na nie uwagi.

Poza wersją tekstową, przygotowałam także krótki filmik recenzencki 😉

Close