Chcesz zatrzymać czas? Rób przeciwzmarszczkowy masaż twarzy

Botoks, zabiegi medycyny estetycznej czy wizyty u kosmetyczki. Decydujemy się na różne, nawet bardzo ekstremalne kroki, by zatrzymać czas. A wystarczy codziennie poświęcić kilka minut na masaż twarzy, by skutecznie walczyć ze zmarszczkami. Masaże twarzy nie są dla mnie odkryciem na skalę nieodwracalnych zmian w postrzeganiu świata. Wiedziałam o nich, ale jakoś nigdy nie przywiązywałam wagi do tego sposobu dbania o cerę. Dopiero gdy regularnie zaczęłam odwiedzać gabinety kosmetyczne zauważyłam, że poza zabiegami wykonywanymi za pomocą specjalistycznych urządzeń, kosmetyczki czerpią również z potencjału palców. Podczas wklepywaniu kremu, po ściągnięciu maski czy nawet podczas regulacji brwi, fundowano mi relaksujące bądź ujędrniające masaże twarzy. Najpierw starałam się zapamiętać delikatne ruchy wykonywane przez kosmetyczkę, by móc powtórzyć je w domu. Potem zasięgnęłam trochę wiedzy naukowej, by bardziej świadomie i profesjonalnie podejść do tematu.
Specjaliści twierdzą, że profesjonalny masaż twarzy powinien odbywać się 2 razy dziennie i trwać kilka minut. Niestety nie wyobrażam sobie, by codzienna gonitwa i milion spraw na głowie mogły pozwolić, byśmy po pierwsze miały czas na takie zabawy, a po drugie byśmy o tym pamiętały.
Dlatego dobrowolnie przyznaję się, że masaże twarzy staram się wykonywać każdego wieczoru po oczyszczeniu twarzy, a przed nałożeniem kremu, bądź w trakcie aplikacji. Gdy skóra jest bardziej ukrwiona lepiej przyjmuje aktywne składniki kremów. Niestety po ciężkim dniu nie zawsze mam na to siłę. Wtedy ograniczam się do sumiennego wklepywania kremu do twarzy. Taki dotyk również relaksuje i rozluźnia napięte mięśnie twarzy.
W zależności od rodzaju skóry, każda z nas użyje innego kosmetyku do masażu twarzy. Może to być ulubione serum bądź kilka kropel naturalnego olejku: arganowego, kokosowego czy nawet oliwy z oliwek. Ja najczęściej sięgam po serum z olejkiem arganowym bądź olej arganowy

Ćwiczenie 1:
Opuszkami palców wykonujemy ruchy przeciągające skórę od środka czoła do skroni. Nąstępnie od skrzydełek nosa w kierunku uszu, od czubka brody do kącików ust oraz od dołu szyi do brody.

masaż twarzy, przeciwzmarszkowy masaż twarzy
Ćwiczenie 2:
W ten sam sposób przeciągaj opuszki palców wokół oczu. Zacznij od wewnętrznej części brwi. Następnie uciskaj pionowymi ruchami czoło zaczynając od brwi, kierując się do linii włosów. Na przemian przeciągaj i masuj miejsce między początkiem nosa a brwiami. Tu także dosyć szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki.Ćwiczenie 3:
Palce wskazujące przyłóż do skrzydełek nosa. Delikatnie uciskaj w kierunku kącików ust, w miejscach gdzie tworzą się zmarszczki mimiczne i bruzdy.

masaż twarzy, przeciwzmarszkowy masaż twarzy
Ćwiczenie 4:
Złóż dłonie jak do modlitwy. Koniuszki palców oprzyj o brodę i spróbuje ją delikatnie uszczypnąć. Z każdym kolejnym ruchem staraj się złapać większy obszar skóry. Następnie wróć do pozycji dłoni złożonych pod broda. Od jej środka przesuwaj opuszki palców po zewnętrzej części twarzy w kierunku czoła
 
Ćwiczenie 5: 
Ułóż dłonie poziomo, jakbyś chciała podeprzeć nimi brodę. Następnie złączonymi placami delikatnie oklepuj brodę od środka do zewnątrz. Ułóż dłonie równolegle do szyi. Opuszki palców delikatnie wciskaj w brodę od wewnątrz do zewnątrz.
Efekty masażu twarzy widać bardzo szybko. Już po kilku wieczornych seriach skóra zyska na jędrności i poprawiła swój naturalny kolor. Jedyne w co musimy zainwestować, to kilka wolnych chwil. Przyda się także sumienność i odrobina cierpliwości. Jak we wszystkim tak i tu, gorliwe podejście do tematu przyniesie wymierne efekty.Taki masaż poprawia ukrwienie i jędrność skóry. Pomaga zapobiegać tworzeniu się drugiej brody, worków pod oczami, a przede wszystkim spowalnia procesy starzenia. Może nie zastąpi wizyt u kosmetologa, ale w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami może sprawić, że będą one o wiele rzadsze.

Znacie inne ćwiczenia poprawiające wygląd cery? Stosujecie je regularnie?
Close