Tusz Virtual Spectacular Effect – super efekt za małe pieniądze

Drogie nie zawsze znaczy świetne. Zresztą nie raz starałam się udowodnić to na łamach bloga. Mam kolejny namacalny dowód, że tanie i polskie może dorównywać drogiemu i zagranicznemu. Tym razem jest to tusz do rzęs Virtual Spectacular Effect. Kupicie go już za 10 zł!


 

Nazwa:  Spectacular Effect Mascara (Tusz pogrubiająco – wydłużający do rzęs)
Marka: Virtual
Cena: ok 10 zł
Dostępność: drogerie osiedlowe, allegro
tusz do rzęs virtual spectacular effect mascara
Zdaniem producenta:
Spektakularny efekt bez sztucznych rzęs jest możliwy dzięki gęstej szczotce o beczułkowatym kształcie. Mascara Spectacular Effect total volume & length delikatnie pogrubia każdą pojedynczą rzęsę pokrywając ją lśniącą warstwą tuszu. Mikrowłókna zawarte w masie przylegają do rzęs nadając im zaskakującą  objętość oraz chroniąc przed uszkodzeniami. Idealny dla kobiet o długich ale rzadkich rzęsach.
Czy warto kupować drogie tusze?
Nie sztuka wytuszować naturalnie piękne rzęsy jakąkolwiek maskarą i otrzymać efekt “wow”. Zresztą tania czy droga – zawsze sprawdzi się na gęstych i długich rzęsach. Sztuka to wystylizować liche, cienkie i jasne rzęsy na zalotne firanki, właśnie za pomocą taniego tuszu. Przykładem takiego produktu do zadań specjalnych jest Spectacular Effect Mascara od Virtual. Kosztuje śmiesznie mało, a rozkłada na łopatki niejeden drogi tusz z mojej kolekcji.
Chociaż samo słowo “sztuka” chyba  jest nie za bardzo stosowne w tym przypadku. Kończąc te dywagacje chcę Wam tylko uzmysłowić, że nie zawsze warto wydawać horrendalne sumy na maskary, które zgodnie z obietnicami producentów robią cuda na kiju. Często rzeczywiśtość ma się nijak do sloganów reklamowych.
Najlepiej byłoby wybrać się do drogerii bez makijażu rzęs, mogąc przetestować przynajmniej dwie maskary. Ale która z nas byłaby gotowa na takie poświęcenie? Bo przecież nie można zapomnieć o ryzyku zapalenia spojówek czy rogówki, które to pojawiają się m.in. przez bakterie obecne w tuszach z ekspozycji.
tusz do rzęs, virtual, spectacular effect mascara
Za co doceniam Spectacular Effect Mascara ?
Przede wszystkim za cenę i jakość. Nie spodziewałam się, że ten produkt poradzi sobie lepiej  z moimi rzęsami, niż droższa maskara L’oreal Volume Milion Lashes, której używałam do tej pory. Virtual Spectacular Effect Mascara pięknie rozdziela rzęsy (grzebyk czy inna szczoteczka są niepotrzebne), dzięki czemu wydaje się, że jest ich więcej. Pogrubia i lekko wydłuża rzęsy (w moim przypadku, bo i tak mam całkiem długie rzęsy). Gruba aczkolwiek tradycyjna szczoteczka, z łatwością maluje także krótsze włoski. Moje rzęsy nie lubią się z silikonowymi włóknami maskar, tak więc wykonanie kosmetyku to dodatkowy plus.
Tusz nie osypuje się i łatwo zmywa. Podsumowując, po co wydawać dużo na maskary dające gorsze efekty, za których ceną stoi tylko marka (i właśnie to powoduje wysoki narzut na cenę)?
tusz do rzęs, virtual, spectacular effect mascara
 
 
tusz do rzęs, virtual, spectacular effect mascara
 
 
Zdaję sobie sprawę, że osoby o snobistycznych poglądach nawet nie spojrzą na taki produkt (bo jak można kupować tak tanie kosmetyki? W końcu jesteśmy więcej warte!) Ale te o zdrowym rozsądku, preferujące ideę smart shoppingu, na pewno przeanalizują zakup. No i co warto podkreślić, maskara jest przedstawicielką polskiej marki.  To kolejna perełka w moich polsko-kosmetycznych odkryciach. No i nazwa jest jak najbardziej adekwatna do działania. Efekt, jak daje maskara Virtual jest naprawdę spektakularny.
Close