Po co spotykają się blogerki?

Komentarze do postów, dyskusje na forach i inne spotkania w sieci, są najczęstszą formą kontaktowania się blogerów. Ale nic nie zastąpi spotkań twarzą w twarz. Dlatego raz na jakiś czas warto uczestniczyć w wydarzeniu, jakim jest spotkanie blogerek.  Te z udziałem 21 dziewczyn z Warmii i Mazur odbyło się w Dzień Kobiet. I było iście kobieco!


Na co dzień spotykamy się w sieci, czytamy posty, komentujemy. Testujemy, piszemy, robimy zdjęcia, dajemy upust naszym emocjom, wylewamy myśli na klawiaturę. Efektem są wielobarwne posty czasem lepsze, czasem mniej poczytliwe, ale zawsze tworzone z dużym zaangażowaniem.
Raz na jakiś czas widujemy się “w realu”, by wymienić doświadczenia, poznać bliżej, pochwalić osiągnięciami. Za mną kolejne tego typu spotkanie. Tym razem zorganizowała je Kasia, autorka bloga Black Smokey.  W Dzień Kobiet na olsztyńską starówkę zjechały dziewczyny piszące o modzie, urodzie, rodzinie i stylu życia. Każda inna, wszystkie piękne. Mają dużo do powiedzenia, lubią dzielić się swoją pasją i przedstawiać cenne rady. By żyło się lepiej – jak mawiają politycy 🙂
Spotkania dają też możliwość rozwijania swojego warsztatu i poszerzania wiedzy. Np. tym razem w trakcie  mogłyśmy podpatrywać Cosmolę, która  wykonywała na modelce makijaż wieczorowy. Każdy krok dokładnie opisała, podpowiadając nam różne make-upowe triki, doradzając, które produkty jej zdaniem są godne uwagi.
Nie ma co ukrywać, że często nieodłącznym punktem tego typu spotkań są gifty od sponsorów. Nie dlatego, żeby się kolokwialnie “nachapać”. Kosmetyki testujemy, a potem w notkach, dajemy upust naszym poglądom. Prezenty są miłym elementem, doceniającym nie tylko naszą pracę, ale też dającym korzyść sponsorom. Logo oraz produkt pojawiają się w notce każdej z dziewczyn. Tę czyta kilkaset osób każdego dnia. Łatwo przeliczyć do jak dużego grona trafia przekaz, będący nie tylko przykładem marketingu szeptanego, ale także brandingu.
Tak mijały godziny na plotkach, dzieleniu się przemyśleniami i pozytywną energią. Spotkania tego typu bardzo inspirują.
Dziękuję Kasi za trud, jaki włożyła w zebranie nas w jednym miejscu i zorganizowanie spotkania! Podziękowania należą się również  Dorocie Chojackiej, która nasz zlot uwieczniła na fotografiach, a także firmie http://utrwalwspomnienia.pl   towarzyszącej nam z kamerą. 
 
Sponsorzy:

EDIT: Z powodu zbyt dużej liczby mocnych słów ze strony komentujących dotyczących miejsca spotkania, zamykam dyskusję. Nie obraźcie się, ale nie chcę, żeby na moim blogu ktoś rzucał mięsem czy w inny agresywny sposób obrażał ludzi.

Pamiętajcie, moderator nie śpi 😉

 • Świetne są takie spotkania 🙂

 • Spotkanie przesympatyczne ;P no i nawet z kwasem po drodze… udane spotkanie 😀
  I ile nowinek kosmetycznych 😉
  oby do następnego Monia 😀

 • Szkoda, że nie mieszkam na Warmii…

 • także uwielbiam takie spotkania, można się bliżej poznać i tyle doświadczeń fajnie 🙂 zapraszam do siebie na wyzwanie i wyprz

 • fajna relacja, ja jeszcze nigdy nie byłam na spotkaniu blogerskim.

 • Było super! 🙂 Uwielbiam Wasze towarzystwo! 😉 Nie mogę się doczekać następnego spotkania. 🙂

 • Świetne spotkanie!
  Mam nadzieję, że będę kiedyś miała okazję wybrać się na podobne 🙂

 • Ewa

  musiało być cudnie 🙂 świetna relacja 🙂

 • Fajnie, szkoda, że mnie nie było 🙂 mam nadzieję, że na kolejne uda mi się do PL przyjechać:D

 • Cudownie znów było się spotkać, zwłaszcza w taki dzień jak Dzień Kobiet:*

 • Świetna relacja, wiele dziewczyn robi z tego takie wpisy chwalipięckie, ale Twój jest w 100% pozytywny 🙂 Pani w kawiarni bardzo niemiła i nieprofesjonalna…

  • Dziękuję za docenienie. Nie ma nic gorszego niż sztampowość i rutyna 😉

 • Oj wzięłabym udział w takim spotkaniu, a nie miałam niestety jeszcze okazji 🙂

Close