II spotkanie blogerek Warmii i Mazur – Mikołajki 2013

Prawie miesiąc po II spotkaniu Blogerek Warmii i Mazur przyszedł czas na relację z owego wydarzenia. Niestety notka jest “lekko” przeterminowana. Po części to wina fotografa, który obsługiwał nasze spotkanie. Zgubił zdjęcia, o czym dowiedziałyśmy się całkiem niedawno. Dlatego też nie mamy zbyt dużej dokumentacji tego, co się działo.


Nad Olsztynem szalał orkan Ksawery, a ja szalałam z powodu niedoczasu. 6 grudnia miałam masę spraw do ogarnięcia. Poza tym, że tego dnia przypadają mikołajki, nic zaskakującego nie powinno się wydarzyć. A jednak. 6 grudnia przypadało II Spotkanie Blogerek Warmii i Mazur. Poza obecnością na owym wydarzeniu, zaplanowałam również wyjazd do Gdańska na urodziny kolegi. Od chwili, gdy nad ranem otworzyłam oczy, wiedziałam, że będzie się działo.
Śnieg mróz i silny wiatr zawitały w Olsztynie na dobre. Dzień zaczęłam od gimnastyki przy odśnieżaniu auta. Potem praca, powrót do domu, szykowanie na spotkanie z dziewczynami na przemian z pakowaniem. W prostych włosach (uwaga- rzadki widok!) małej czarnej i szpilkach, byłam gotowa do wyjścia.  Na Stare Miasto zabrałam się z Kameralną. Dorota już na mnie czekała w swoim wozie, a ja oczywiście musiałam się spóźnić. Gdy tylko weszłam do auta okazało się, że zapomniałam telefonu. Dobry mąż na szczęście zlitował się nad roztrzepaną żoną i dostarczył mi komórkę, dzięki czemu nie było ryzyka, że w szpilkach i dzikim pędzie, biegnąc po telefon złamię nogę (która normalna babka w taką pogodę zakłada szpilki?).
Do restauracji “Cudne Manowce” dotarłyśmy lekko spóźnione, ale na szczęście nie ostatnie. Spotkanie rozpoczęła organizatorka całego przedsięwzięcia Cosmola. W jego trakcie odbyła się prezentacja usług salonu urody Brigitte, przygotowana przez właścicielkę Brygidę Dremo. Kosmetolog pokazała nam również kosmetyki Mary Kay. O firmie oczywiście słyszałam, ale nie miałam okazji używać niczego tej marki. Kosmetyki chociaż drogie, wydają się godne uwagi. W trakcie spotkania przetestowałam tzw. “rytuał dłoni”, wygładzający skórę rąk.
Po prezentacji Brigidy Dremo przyszedł czas na loteryjki. W losowaniu wygrałam krem BB Lumene oraz białą ołówkową spódnicę.
Bardzo dobrym akcentem spotkania, była zbiórka dla olsztyńskiego schroniska dla zwierząt. Nie wiem, która z dziewczyn wpadła na ten pomysł, ale chciałabym jej z tego miejsca pogratulować. Psiara ze mnie niesamowita, więc biednym czworonogom pomogłam z dziką rozkoszą.
Oczywiście trudno w tym wszystkim nie wspomnieć o dziewczynach. Wszystkie piękne i uśmiechnięte, szczerze cieszyły się z naszego spotkania. Wraz z nami była także najmłodsza blogerka Warmii i Mazur – Alicja. Piękne roczne dziecię Oli, autorki bloga Rodzinka z Innego Świata (mogłabym mieć taką córę 😀 )
Na spotkaniu byłam niestety tylko dwie godziny, gdyż czekał mnie jeszcze wyjazd do Gdańska (kto normalny w taką pogodę wychodzi z domu, a co więcej urządza sobie wycieczki w Polskę?). Oczywiście w domu byłam później niż planowałam, bo nie mogłam dodzwonić się do jakiejkolwiek korporacji taksówek. Powód to oczywiście Ksawery.
W przetransportowaniu się na drugi koniec miasta przez sparaliżowane ulice, na szczęście pomogła mi niezawodna Kameralna. Jak dobrze, że mieszkamy po sąsiedzku. Wisze jej kawę i ciasto 😉
W spotkaniu uczestniczyły:
A oto gifty:
 
 • Super! 🙂

 • Czytając Wasze relacje wściekam się na PKP… 😛

  • Poza PKP, które zawsze w kulki leci, powodem pewnie był też Ksawery.

 • super, że spotkanie było udane 😉

 • to do roboty po taką córę ;P

 • Wyglada na to ze spotkanie sie udało było miło i w fajnej atmosferze 😉

 • Oj tam, miło było z kimś pogadać w samochodzie w trakcie tej zamieci. Na kawę i ciastko jestem zawsze chętna 🙂

 • Zazdroszczę fajnego spotkania. 🙂

 • szkoda, że w Łodzi nie ma takich spotkań – Super !!!
  Pozdrawiam serdecznie
  Zocha 🙂

  • Sama możesz zorganizować takie spotkanie 😉

 • Było przesympatycznie!!! Mam nadzieję, że niebawem znów będzie okazja do spotkania.
  Ala jako blogerka ostatnio coś się zaniedbuje, bo wenę odbiera i choróbskiem zaraża:)

  Pozdrawiamy :*

 • o ja 😀 ale zazdroszczę spotkania ;P
  już was proszę o kolejne 😀

 • Świetne spotkanie, sama bym się chętnie na takie wybrała 🙂

 • ale świetnie 🙂 zazdroszczę 🙂 szkoda że nie wiedziałam też bym z chęcią wzieła udział 🙂

 • Jejku znowu nie wiedziałam o takim spotkaniu;( Gdzie ogłaszacie terminy “zjazdów”? Również chciałabym uczestniczyć;) Pozdrawiam serdecznie

 • Też jestem z Olsztyna,szkoda że nic nie wiedziałam o tym spotkaniu 🙁

 • Żałuję, że nie mogłam tam wtedy być z Wami 🙁

 • Ja tak samo nic nie wiedziałam z koleżanką o spotkaniu 🙁

Close