Ziaja Masło Kakaowe – nie tylko urlopowe must have

Istnieją kosmetyki uniwersalne, po które sięgamy niezależnie od pory roku. Mają bogaty skład i wielofunkcyjne działanie. Za takie z całą stanowczością można uważać produkty z linii Masło Kakaowe firmy Ziaja. A przede wszystkim 3 z nich. Sprawdzą się u osób, które wolno się opalają oraz potrzebują intensywnego nawilżenia.


Urlopowi nad morzem zawsze powinna towarzyszyć kosmetyczka wypełniona odpowiednimi produktami pielęgnującymi skórę podczas słonecznych kąpieli. Zazwyczaj są to filtry przeciwsłoneczne z odpowiednim faktorem czy balsamy po opalaniu. W moim przypadku na pierwszym miejscu w zestawie “must have” na plaży jest Ziaja Masło Kakaowe. Teraz większość z Was puka się po głowie i zastanawia “co ona plecie? Przecież seria Masło Kakaowe przyspiesza opalanie i nie posiada filtrów!”

W tym szaleństwie jest metoda! Masło shea zawarte w kosmetykach Ziaja Masło Kakaowe są naturalnymi filtrami ochronnymi. Kosmetyki zawierają juglon (wyciąg z orzecha włoskiego), oleje mineralne czy witaminę E, również uważane za naturalną barierę ochroną skóry. Dodatkowo Ziaja to firma znad morza, a dokładniej z Gdańska.  I wszystko zostaje w rodzinie.
Dlaczego nie wybieram tradycyjnych kosmetyków przeznaczonych do ochrony skóry przed słońcem? Bo im wyższy filtr, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się opalę. Moja skóra nie jest chętna do ekspresowego łapania słońca. Muszę się należeć kilka godzin, by promienie choć lekko mnie musnęły. Z jednej strony powinnam się cieszyć, bo nie zostanę rychło ofiarą fotostarzenia się skóry. Z drugie jednak… która kobieta nie marzy o chociaż subtelnej opaleniźnie nadającej zdrowy kolor?

Dlatego pakując swój urlopowy kuferek kosmetyczny, sięgnęłam po jedną z bardziej znanych linii Ziaja – Masło Kakaowe:

  • Kakaowe masło do ciała Ziaja – liporegeneracja skóry  używam po opalaniu, bądź jako kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Dobrze nawilża i przyjemnie pachnie.
  • Emulsja do twarzy i ciała Ziajasięgam po nią przed ekspozycją na słońce. Jest gęsta, ale nie ciężka. Dlatego nadaje się do smarowania twarzy, bo nie zapycha porów. Dzięki wyciągowi z orzacha i masłu kakaowemu sprzyja powstawaniu naturalnej opalenizny

  • Spray przyspieszający opalanie Ziaja –  przypomina olejek do opalania, ale ma o wiele przyjemniejszy zapach i lżejszą, mniej tłustą formułę. Natłuszcza i likwiduje uczucie szorstkości.

Pozostałe produkty z linii, dostępne pod tym linkiem

Masło kakaowe (Theobroma Cacao), czyli podstawowy składnik przedstawionych produktów, zawiera przeciwutleniacze spowalniające procesy starzenia się skóry. Intensywnie ją nawilża i regeneruje, przyspiesza opalanie i zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny. Dzięki nim w końcu złapałam kilka promieni. Z kosmetykiem zawierającym średni bądź wysoki filtr,  musiałabym długo czekać na efekty.
Każdy z kosmetyków ma za zadanie nawilżyć i zmiękczyć skórę. Cała trójka posiada witaminę E, czyli “witaminę młodości”. Przyjemny zapach i optymalne nawilżenie to ich dodatkowe atuty. Niska cena produktów (ok. 10 zł) dodatkowo przecenianych pod koniec wakacji, sprawia, że warto się z nimi zapoznać. W końcu wolne można mieć nie tylko latem, a takie kosmetyki przydadzą się również w trakcie wyjazdów na zagraniczne last minute.

 

Polskie morze, żagle, urlop w ciepłych krajach poza sezonem, czy zwykła chęć dbania o skórę. Każdy powód jest dostatecznie dobry, by sięgnąć po kosmetyki Masło Kakaowe Ziaja. Tym bardziej, że dzięki szerokiemu zastosowaniu mogą być używane jako całoroczne produkty pielęgnujące skórę.
Close