Szaro-różowy makijaż na wesele dla brązowookiej

 Idealny makijaż musi współgrać z kolorem oczu, karnacji, włosów i ubioru. Brązowe oczy, kasztanowe włosy i szarą sukienkę świetnie dopełni makijaż w odcieniach szarości i różu. Właśnie tę tonację zaproponowałam Monice, która wybierała się na wesele koleżanki.


Makijaż dla gościa weselnego jest bardziej wymagający niż ten codzienny. Poza podkreśleniem urody, powinien wytrzymać całonocną zabawę i być bezwzględny dla pogody. W trakcie jego wykonywania nie możemy zapomnieć o bazach i utrwalaczach przedłużających żywotność makijażu.
Moja modelka Monika (a przy okazji imienniczka :]) na wesele koleżanki wybrała szarą sukienkę “tubę” i srebrne dodatki. By całość stylizacji nie była zbyt monochromatyczna, zaproponowałam jej szaro- różowy makijaż. Pasuje zarazem do sukienki jak i koloru włosów Moniki.
W makijażu skupiłam się przede wszystkim na kamuflażu. Monika cerę naczynkową z delikatną alergią skórną. Musiałyśmy skupić się przede wszystkim na zasłonięciu zaczerwienienia.
Moja modelka “przed”

 

W trakcie. Malujemy barwy wojenne 😉
I po….
Szaro-różowy makijaż kontrastuje z piwnym kolorem tęczówki, dzięki czemu podkreśla jej barwę. Monika nie przepada za bardzo mocnym makijażem, dlatego starałam się by był w miarę subtelny. Do rzęs dokleiłam kilka kępek dla wzmocnienia i podkreślenia spojrzenia.

Co mnie najbardziej cieszy (poza zadowoleniem Moniki z efektu mojej pracy), to trwałość makijażu. Sobotnie wesele na którym gościem była Monika, niestety nie miało dobrej aury. Cały dzień i większość wieczoru padał deszcz. Mimo to jak się dowiedziałam następnego dnia, makijaż wytrzymał imprezę do białego rana.

Kosmetyki wykorzystane do szaro-różowego makijażu to przede wszystkim produkty polskich firm:

– baza pod makijaż Kobo Proffesional
– baza pod cienie typu “duraline” Kobo
– Magic Corrector Mix Kobo
– podkład równoważacy Inglot Cream Foundation
– puder sypki Inglot Lose Powder (nr 14)
– puder transparentny My Secret loose transparent Powder (produkcja: Pierre Rene dla Drogerie Natura)
– Puder prasowany rozświetlający cerę Vipera
– rozświetlacz Inglot Hightlighting Powder nr 84
– Eyeliner Inglot (czarny nr 77
– paleta 120 ceni “no name” (do kupienia na Allegro)
– cienie do brwi Eye in Style Collection Ideal Brow Set Bell (nr 01)

Close